newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Замість 65 документів для розмитнення потрібно буде лише 20

246
Замість 65 документів для розмитнення потрібно буде лише 20

Робоча група Держкомпідприємництва та Держмитслужби почала працювати над спрощенням процедури митного оформлення.

Замість 65 потрібних для розмитнення дозвільних документів планують залишити 20.

Відсьогодні запрацювала робоча група у складі фахівців Держкомпідприємництва та Держмитслужби. Відомства розроблятимуть зміни у процедурі митного оформлення, які дозволять швидше розмитнювати вантажі.

«Перш за все, треба скоротити кількість документів, які повинні заповнювати підприємці. Замість існуючих сьогодні 65 залишиться 20. Щось взагалі скасуємо, щось треба буде подавати вже після митного оформлення. Дивитимемося, які митні процедури використовуються Євросоюзом, і будемо рухатися в цьому напрямку», – написав у своєму блозі Урядовий уповноважений з питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський.

Видео дня

Про створення робочої групи з фахівців Держкомпідприємництва та Держмитслужби на минулому тижні домовились Урядовий уповноважений з питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський та голова Держмитслужби Ігор Калетник. Одним з головних напрямків її роботи буде зменшення кількості дозвільних документів, потрібних при процедурі митного оформлення. Орієнтовно їхній перелік буде скорочений на 70%.

Водночас документи, які не впливають на митне оформлення, планується винести за його рамки, тобто відповідні державні органи їх перевірятимуть вже після закінчення митних процедур. Такі зміни суттєво скоротять час митного оформлення. Наразі в пунктах пропуску працюють 9 контрольних служб, внаслідок чого процедура оформлення вантажів затягується та створюються передумови для зловживань.