УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Яценюк: ми не допустимо, щоб "Фронт змін" і БЮТ були конкурентами на виборах

285
Яценюк: ми не допустимо, щоб 'Фронт змін' і БЮТ були конкурентами на виборах

Політичні опоненти влади, зокрема, Юрій Луценко та Юлія Тимошенко, повинні брати участь у парламентській кампанії 2012 року, переконаний лідер партії "Фронт Змін" Арсеній Яценюк.

Видео дня

"Ми в жодному випадку не маємо допустити, щоб на парламентській кампанії 2012 року "Фронт Змін" і БЮТ були конкурентами. Ці дві політичні сили у змозі сформувати більшість у новій Верховній Раді. Попри те, що в нас дуже багато різних поглядів на те, як повинна розвиватися країна, на минуле, майбутнє, ми представляємо демократичний табір і повинні показати єдність. Саме ці дві парламентські сили здатні пройти виборчу кампанію, виграти її й сформувати більшість, не підконтрольну Януковичу", - зазначив Яценюк. "Наше завдання як демократичного табору - єдність у демократичному таборі. Не боротися між собою, а боротися з партією влади. Тому що вона воює з народом України", - додав він.

За словами Яценюка, влада ще може зберегти обличчя у справі екс-прем’єра Тимошенко, підтримавши законопроект опозиції про декриміналізацію 365 статті Кримінального кодексу. "У них є вихід в рамках цього процесу, треба прийняти рішення: декриміналізувати 365 статтю. Іншими словами ті злочини, за якими сьогодні обвинувачуються колишній прем’єр, колишній міністр внутрішніх справ і ще тисячі людей, не повинні передбачати ув’язнення", - пояснив лідер "Фронту Змін".

Якщо влада не зробить цього і буде винесений незаконний вердикт по відношенню до політичних опонентів сьогоднішньої влади, можна очікувати резолюцію Конгресу США по Україні: "Це стосується персонально їхніх (представників влади) активів, літаків, пересування і їхнього життя", зауважив Яценюк.

Крім того, за його словами, не буде ратифікована Угода про асоціацію з Євросоюзом і зону вільної торгівлі, а всі ті, хто буде причетний до політичних переслідувань, раніше чи пізніше потраплять в "чорні списки". "Це серйозно ускладнить життя цим людям, якщо взагалі не ізолює їх від зовнішнього світу. Але в них є час. Вони мають схаменутися і усвідомити – з політичними опонентами треба боротися прозоро. А те, що вони задіяли всю правоохоронну систему, - ненадовго. Це не допомогло Мубараку, Бен Алі, Каддафі. Їм це також не допоможе", - підкреслив Яценюк.