УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Вступив в силу закон, який забороняє чиновникам приймати подарунки

168
Вступив в силу закон, який забороняє чиновникам приймати подарунки

1 липня вступає в силу Закон України "Про засади запобігання та протидії корупції", щоправда, за винятком статей 11 і 12, які набудуть чинності з 1 січня 2012 року. 3 1 липня чиновникам забороняється приймати подарунки частіше двох разів на рік. І ті лише як прояв, наприклад, гостинності.

Видео дня

Ціна подарунка не може перевищувати 50% від мінімальної заробітної плати. Подарунки автоматично стають державною або комунальною власністю. Виняток становлять подарунки від близьких, виграші в лотереях і конкурсах. Крім того, чиновникам заборонено мати в безпосередньому підпорядкуванні родичів. Посилено відповідальність за отримання хабарів. Тепер за хабарі в сумі до 3339 гривень покладається не тільки штраф, але і тюремне ув'язнення терміном до 5 років.

Передбачена й норма про декларування чиновниками не тільки доходів, але і витрат (якщо витрати перевищують 150 тисяч гривень), але вона вступить в силу з 1 січня 2012 року. Посилюється покарання і за дачу хабара посадовій особі - тепер за це можна отримати до 10 років позбавлення волі. Депутати планують допрацьовувати цей закон. Експерти відзначають його прогресивність, але вважають, що деякі норми потребують вдосконалення. Насамперед це стосується частиніи декларування витрат чиновників і їх близьких родичів.