УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Президент підписав антикорупційний закон

228
Президент підписав антикорупційний закон

Президент України Віктор Янукович підписав антикорупційний закон. Про це глава держави повідомив 8 червня, виступаючи на засіданні Національного антикорупційного комітету. "Останні 15 місяців ми напружено працювали над викоріненням цього ганебного явища (корупції). Результатом цієї роботи стало врешті-решт ухвалення антикорупційного законодавства, зокрема, закону України про засади запобігання і протидії корупції. Я ці закони підписав учора", - сказав Янукович. Він наголосив, що прийняття цих законів є наслідком послідовних дій влади, починаючи з березня 2010 року.

Видео дня

За словами Янукович, при прийнятті антикорупційних законів враховані пропозиції представників міжнародної спільноти і врахований передовий світовий досвід. Зокрема, Янукович подякував міжнародній антикорупційній організації GRECO. У той же час, Президент зазначив, що рекомендації міжнародних організацій в Україні виконуються недостатньо, і наголосив на необхідності змінити цю ситуацію.

7 квітня Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон "Про засади запобігання і протидії корупції в Україні". 12 травня ВР внесла уточнення в цей антикорупційний закон, який не був направлений на підпис Президенту України через певні неузгодженості. Уточнення стосується заповнення декларацій. Зокрема, передбачено, що в декларації мають вказуватися як витрати, що були здійснені на майно, яке є в приватній власності, так і на майно, що є в оренді.

Крім того, внесеними змінами передбачено, що фінансові операції підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу у разі, якщо сума, на яку вона проводиться, дорівнює або перевищує 150 тис. грн. Таким чином, депутати утричі збільшили суму, яка підлягає обов’язковому фінансовому моніторингу – в ухваленому 7 квітня ц. р. Законі України "Про засади запобігання і протидії корупції в Україні" визначалося, що фінансові операції підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу у разі, якщо ця сума дорівнює, або перевищує 50 тис. грн.