newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

В Україні щасливих людей на порядок менше, ніж у Білорусі - Вітренко

477
В Україні щасливих людей на порядок менше, ніж у Білорусі - Вітренко

В Україні щасливих людей на порядок менше, ніж у Білорусі. Про це заявила лідер Прогресивної соціалістичної партії України Наталія Вітренко. За її словами, у даний час українська статистика зовсім неправдива. Як за показниками інфляції, так і за показниками безробіття представлена перекручена інформація. "Наприклад, згідно з сьогоднішніми статистичними даними, інфляція в Україні складає 5,9%, але ці цифри виведені за старою методикою підрахунку динаміки цін, що включає в себе товари не щоденного споживання, - каже Вітренко. - Але якщо взяти 20 найменувань товарів щоденного попиту, включаючи комунальні послуги, то показник інфляції у нашій країні за 2010 р. складе не 5,9%, а всі 15%. Саме це визначає рівень життя в країні, а не споживання окремими особами червоної ікри або покупка норкових шуб".

Видео дня

Те, що показує українська статистика щодо рівня безробіття, це верхівка айсберга, стверджує лідер ПСПУ. "Отримати реєстрацію безробітного дуже складно. Згідно з нашим законодавством, якщо у людини є хоча б клаптик землі, то вона вже не може реєструватися як безробітна", - говорить вона.

Це і є відповідь на запитання, чому в Україні такий низький рівень безробіття. "Насправді відсоток безробіття серед молоді у нас становить не менше 30%, серед дорослого населення приблизно стільки ж, і якщо брати сукупний показник, то він виявиться не 8,2%, а всі 20%, - заявила Вітренко. - Таким чином, виходить, що реально сьогодні Україна має 20% безробіття і 15% інфляції".

Коментуючи той факт, що американський економіст Окун поставив Білорусь на перше місце у своєму рейтингу нещасних країн, Вітренко заявила, що тут має місце спотворення фактів. "У Білорусі інфляція не так сильно вдарила по життєвому рівню населення, як показує формальний показник у 36%, - говорить вона. - Це показник рівня девальвації національної валюти, а не реального рівня добробуту населення". Таким чином, упевнена Вітренко, оцінки Окуна – не що інше, як оцінки політичної картини світу, а не економічної ситуації.

Лідер ПСПУ заявила, що у білорусів більш привабливі перспективи на майбутнє, тому що Білорусь увійшла до Митного союзу та ЄЕП, завдяки чому тільки за першу половину 2011 р. збільшила свій товарообіг з Казахстаном у п'ять разів. У той же час, для України такі реалії безперспективні. "В Україні, у кінцевому підсумку, закриються навіть ті нещасні підприємства, які залишилися, зростуть безробіття та інфляція і збільшиться корупція. Звідси, власне, і слідує не дуже приємний для нас висновок: в Україні щасливих людей на порядок менше, ніж у Білорусі", - підсумувала Вітренко. Як повідомлялося, американський економіст Артур Окун поставив Україну на десяте місце (із 38 країн) у рейтингу нещасних країн, а Білорусь – на перше.