newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Українці у Лівії: це війна за гроші і природні ресурси

357
Українці у Лівії: це війна за гроші і природні ресурси

Українці, які досі працюють у Лівії, мають настрій уже не такий оптимістичний, як до початку бомбардувань (тоді багато хто не хотів їхати і говорив, що в країні все спокійно). Так, користувач Mudir на форумі українських лікарів залишив таке повідомлення: «Щойно дзвонив у Тріполі. Ситуація погіршується. Зафіксовано випадки мародерства, грабежі. Нові авто за 2 тисячі продати неможливо. Більшість наших уже хочуть додому».

Видео дня

«Я щойно повернувся із аеропорту Тріполі. Його бомбардування не торкнулися, всі злітно-посадочні смуги цілі. Аеропорт працює, тільки там немає рейсових літаків. Удари завдавалися із військового аеропорту у Тріполі», - розповів третій секретар посольства України у Лівії Олександр Рябцев. За його словами, вночі столиця вимирає – всі сидять вдома, а вдень трохи оживає - люди вискакують на кілька хвилин у своїх справах.

З частиною регіонів Лівії зв'язку практично немає, але деякі українці зуміли додзвонитися додому. «Додзвонилася моя сестра із Тобрука. Там поки не бомблять, але приблизно 60 українців, які працюють у місцевому госпіталі та поліклініці, зібралися у гуртожитку за 7 км від міста. Вони бояться їхати самостійно через Єгипет! Вони не знають, що їм робити! Весь зв'язок заблокований», - розповіла сестра українки, яка застрягла у Лівії.

«Це війна за гроші і природні ресурси, - впевнені українські медики, які все ще працюють у Лівії. - Тут усі тільки й говорять про те, що Катар вже багато років поспіль розробляв план щодо встановлення контролю над видобутком нафти у Лівії. І ось, нарешті, за допомогою США зміг їх здійснити. Разом вони спочатку організували революції у країнах, які межують з Лівією, щоб ті не змогли надати допомогу Каддафі. Але їхня кінцева мета - Лівія».

Українські медики також зазначають, що до втручання сил коаліції у лікарні Тріполі надходило не більше двох-трьох поранених, і мирних громадян серед них не було. Але після бомбардувань західної авіації ситуація різко змінилася. «Поранених привозять десятками, - говорять співрозмовники газети. - У Тріполі розбомбили кардіоцентр, де були медики і пацієнти. Слава Богу, ніхто із українців не загинув. Але жертв було багато».

22 березня посол України у Лівії Микола Нагорний повідомив, що із посольства України у Лівії частково евакуйовано персонал.