УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Українські вчені навчилися зварювати людські кістки

1,6 т.
Українські вчені навчилися зварювати людські кістки

Науковці Інституту електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України - світового лідера в галузі зварювання на Землі, в Світовому океані, у космосі, на м'яких тканинах - мають намір зварювати людські кістки. Про це розповів директор інституту, академік Борис Євгенович Патон. "Нам мало цих чотирьох галузей. Ми підемо далі. Ми зараз зварюємо м'які тканини. А кістки ще не навчилися. Якраз днями розмовляли на цю тему в інституті, і деякі ідеї вже є. Будемо розвивати зварювання кісток", - сказав Борис Патон.

Видео дня

Минуло вже 10 років, як інститут, що займався дослідженнями в галузі металевих, а потім і полімерних матеріалів, розпочав новий напрямок - електрозварювання м'яких тканин живих організмів. "Ми розробили нову технологію високочастотного електрозварювання живих тканин. Маємо відповідні свідоцтва, міжнародні сертифікати, які дозволяють проводити хірургічні операції безпосередньо на людині. Ми справді пишаємося тим, що зараз засвоєно близько 120 методик різних операцій, які проводяться перш за все в клініках України. Ці операції проходять швидше, шви герметичні, і значно менше втрачається крові", - розповів Борис Євгенович.

Українська наука є світовим лідером в електрозварюванні, має сильні школи фізики, хімії, інформатики, займає престижне місце в галузі матеріалознавства - і має проблеми з фінансуванням. В той час, як передові країни світу, а також такі, як Китай та Індія, вкладають у розвиток науки величезні кошти, українська наука одержує від держави вкрай недостатньо і потребує в рази більше.