newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Україномовне радіо обіцяють звільнити від податків

231
Україномовне радіо обіцяють звільнити від податків

Радіостанції, які стимулюють розвиток української музики та транслюють не менше 80% української музики в ефірі, отримають податкові канікули на п'ять років. Про це заявила народний депутат від Партії регіонів, голова підкомітету з питань телерадіомовлення парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Олена Бондаренко, повідомляє Gazeta.ua.

Видео дня

За її словами, надання податкових преференцій значно вигідніше для самих радіокомпаній, ніж квотування ефіру, яке існує в Україні понад чотири з половиною років. "Майже п'ять років наші радіостанції працювали на умовах квотування, тобто обмеження, як результат - наш український радіоефір перетворився на практично суцільній шансон, а нішеве радіо, яке крутило музику не для мас, а скажімо так, ексклюзивну, вижити в умовах квотування не могло", - сказала політик.

На її думку, "особлива стимуляція" вітчизняного виконавця не була досягнута таким чином, хоча мета спочатку була шляхетною. "Але знаєте, як у тій приказці, благими намірами вистелена дорога в пекло. І коли прийшло до депутатів розуміння, що квотами, насправді, проблематики не вирішити, тоді ми припустили, що ці квоти треба ліквідувати. А от стимулювати розвиток української музики, українського радіо, ми можемо тільки через податкові канікули", - розповіла Бондаренко. Вона зазначила, що ідея надання податкових преференцій знайшло своє відображення у проекті закону, поданого до Верховної Ради.

"У цьому випадку ми пропонуємо тим радіостанціям, які зберігають 100% україномовну квоту і 80% української музики в ефірі, надати 5-річні податкові канікули. Тобто у них буде нульова ставка на прибуток", - зазначила народний депутат.