У ПР питання про можливе лідерство Тігіпка поки що не порушувалося

300
У ПР питання про можливе лідерство Тігіпка поки що не порушувалося

У Партії регіонів заявляють, що питання про можливе лідерство віце-прем`єр-міністра Сергія Тігіпка в цій партії поки що не порушувалося. Про це сказав голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, пише "КоммерсантЪ-Украина".

Видео дня

"Це було просто гіпотетичне твердження. У цьому житті ніхто ні від чого не застрахований. Є багато складових: чи відбудеться взагалі злиття партій; як Тігіпко працюватиме; який авторитет матиме в об`єднаній партії. Але це питання ще не порушувалося — для цього поки що немає підстав", - сказав газеті Єфремов.

Заступник голови фракції Партії регіонів Вадим Колесниченко заявив, що Тігіпко введуть до складу керівництва ПР. "Він за визначенням буде в керівних органах, хоча тому що й за статусом, і за посадою входить до нас як керівник своєї партії. Тому сумнівів щодо того, що він буде в політраді, немає ні у кого", — відзначив Колесниченко.

Заступник голови фракції не виключає, що надалі може бути розглянуто також питання подальшого просування Тігіпка. "Він політик амбітний, молодий, перспективний, і якщо він реально віллється в роботу в нашій організації, то ніхто не виключає, що на з`їзді можна розглядати питання про його подальше просування, зокрема й про лідерство в партії", — сказав Колесниченко.

"Я не виключаю, що Сергію Леонідовичу (Тігіпку) в розмовах про об`єднання дійсно могли пообіцяти таку перспективу (пост голови Партії регіонів), - заявив виданню директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко. — Але, з іншого боку, не думаю, що "донецькі" просто так віддадуть лідерство у своїй партії".

За його словами, на перспективи Тігіпка в ПР — зокрема, очолити виборчий список цієї політичної сили, — впливатиме кілька чинників. Перш за все, йдеться про статус, згідно з яким ПР формально має очолювати прем`єр-міністр. "Той, хто буде прем`єром напередодні парламентських виборів, той і очолить Партію регіонів, і навпаки", — вважає Фесенко.

Крім того, за словами експерта, при складанні виборчих списків враховуватиметься і громадська думка. "Перед формуванням списку визначатимуться, кого з лідерів партії та публічних осіб уряду виборці сприймають найкраще. І залежно від цього вирішувати, кого ставити першим номером. У цьому разі можливо не лише те, що Тігіпко очолить список, а й така комбінація, як заміна прем`єр-міністра напередодні виборів", — припустив Фесенко.