newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

У Києві затримали дружину колишнього бізнес-партнера Лазаренка

177
У Києві затримали дружину колишнього бізнес-партнера Лазаренка

2 вересня у Києві було затримано Ізабеллу Кириченку, яка є дружиною колишнього бізнес-партнера екс-прем'єр-міністра України Павла Лазаренка Петра Кириченка.

Видео дня

В обідній час представники української Генпрокуратури знайшли Ізабеллу Кириченко в одному з київських ресторанів і запросили її на бесіду в прокуратуру як свідка у справі про шахрайство, а згодом перекваліфікували її у підозрювану і затримали, повідомили KyivPost декілька джерел.

За словами наших співрозмовників, Ізабеллу Кириченко українська Генпрокуратура звинувачує у шахрайтві і підробці документів про зняття арешту на квартиру її чоловіка. Ізабелла, яка уже близько 10 років є громадянкою США, нещодавно приїхала до України, щоб по довіреності продати квартиру, яку оформлено на її чоловіка, але виявилось, що ця квартира перебуває під арештом.

Раніше київська квартира Петра Кириченка була під арештом, згодом арешт з квартири було знято, а зараз ця нерухомість, як виявилось, знову перебуває під арештом.

Чоловік Ізабелли Кириченко Петро у 90-х руках був бізнес-партнером екс-прем'єр-міністра України Павла Лазаренка, який зараз відбуває в США покарання за відмивання грошей. Лазаренко був близьким другом сім'ї Кириченко і хрещеним батьком його внучки. Проте, коли у США відбувався суд над Лазаренком, Кириченко, якого також звинувачували у відмиванні грошей, в обмін на свободу визнав свою вину і став основним свідком обвинувачення проти екс-прем'єра. Відтоді подружжя Кириченко мешкає у Сан-Франциско.

Зараз Ізабелла Кириченко перебуває у ізоляторі тимчасового тримання. Разом з нею також було затримано ще двох громадян України - її племінника, який був разом з нею у ресторані, коли туди навідались представники прокуратури, а також квартирного брокера. Останній допомагав знайти покупців на квартиру її чоловіка і надав Кириченко ордер на квартиру, у якому сказано про зняття арешту на квартиру.

У понеділок Кириченко повинні доправити у суд, щоб визначити для неї міру запобіжного заходу.

За нашою інформацією, посольство США в Україні уже поінформовано про затримання Кириченко і намагається з нею зустрітись. Представники американського посольства не відповіли на телефонні дзвінки KyivPost. Також на дзвінки не відповідав речник Генпрокуратури.

Джерела в оточенні Кириченко зазначають, що підозрювана заперечує підробку документів, а у своєму застриманні підозрює політичні мотиви.