Тігіпко впевнений, що багатії самі захочуть ділитися з бідними

321
Тігіпко впевнений, що багатії самі захочуть ділитися з бідними

Скорочення бюджетних витрат, яке неминуче при загостренні кризових явищ у світовій економіці, має поєднуватися з відновленням соціальної справедливості, звуженням прірви між дуже багатими і дуже бідними. Таку думку висловив віце-прем'єр-міністр України, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко в авторській статті для "Дзеркала тижня".

Видео дня

"Саме тому Міністерство соціальної політики ініціювало розробку законопроекту про податок на багатство", - підкреслив Тігіпко, повідомляє його офіційний сайт. Чиновник зазначив, що багаті люди повинні бути зацікавлені у сплаті цього податку, адже він сприятиме зниженню соціальної напруженості у суспільстві, викликаної великими розривами доходів різних груп населення. Крім того, сплата цього податку багатими людьми - це внесок у підтримку вітчизняної економіки та збереження вартості активів.

"Сплата податку на багатство фізичними особами - це як політика корпоративної соціальної відповідальності для великих компаній, зацікавлених у сталому розвитку на тривалу перспективу. В обох випадках діє схожий принцип: "успішний бізнес в успішній країні" - "успішні люди у багатому суспільстві", - вважає Тігіпко.

Разом з тим, віце-прем'єр підкреслив, що влада повинна працювати над створенням умов для розвитку бізнесу та зростання економіки.

"Я добре розумію і ту відповідальність, яку покладає на уряд збільшення фіскального навантаження на бізнес і багатих людей. Попит на реформи, дієві у довгостроковій перспективі, і на заходи, здатні згладити другу хвилю фінансово-економічної кризи, зростає. Тісний діалог і взаємодія влади та бізнесу допоможуть подолати серйозні виклики, які стоять перед економікою країни", - підкреслив Тігіпко.

Чиновник зазначив, що податок на багатство впроваджується як тимчасовий захід, який допоможе вчасно виплачувати пенсії, збалансувати бюджет. "Мине п'ять років, і ми зробимо висновки: чи ефективні антикризові заходи, яку користь принесли нинішні реформи, як змінився бізнес-клімат. Якщо ми зможемо дати бізнесу те, чого він хоче, дерегуляцію, просту і зрозумілу систему сплати податків, відсутність поборів і корупції, то бізнес сам захоче ділитися з державою і брати участь у встановленні соціальної рівності в Україні", - вважає Тігіпко.

Як раніше повідомлялось, Мінпраці та соцполітики пропонує ввести до Податкового кодексу нову графу - податок на багатство.