Тетчер затвердила план власного похорону

306
Тетчер затвердила план власного похорону

Екс-прем'єр-міністр Великобританії, баронеса Маргарет Тетчер відмовилася від деяких почестей на своєму похороні, включаючи публічне прощання і проліт військових літаків над Лондоном на честь здобутої при ній перемоги у Фолклендській війні, повідомляють британські ЗМІ.

Видео дня

Подробиці прощальної церемонії з легендарною "залізною леді", яка зараз жива, просочилися у британські газети напередодні обговорення і затвердження плану державного похорону найвідомішої жінки світової політики ХХ століття. Відповідне обговорення пройде під головуванням глави апарату британського кабінету Френсіса Мода за участю колишніх радників Тетчер і радника королівського двору, який брав участь в організації похорону принцеси Діани та королеви-матері Єлизавети.

Повідомляється, що плани були схвалені і затверджені самою Тетчер. Зокрема, вона попросила, щоб труна з її тілом, яка, за традицією, буде виставлена у старовинному Вестмінстерському залі британського парламенту, не була відкрита для публічного прощання. Попрощатися з баронесою, яка має довічний титул члена Палати лордів, зможуть прийти тільки парламентарії і вузьке коло інших запрошених.

Траурна служба, як очікується, пройде у кафедральному соборі Святого Павла. Там же у 1965 році прощалися з іншим легендарним прем'єром ХХ століття - сером Вінстоном Черчиллем. Незважаючи на здобуту у роки її прем'єрства перемогу у Фолклендській війні, Тетчер відмовилася від планів організації прольоту військової авіації над Лондоном на знак визнання її ролі у військових успіхах Британії.

"Залізна леді" також виявила бажання бути похованою на кладовищі Королівського військового госпіталю у Челсі, поруч з могилою свого чоловіка Дениса, який помер у 2003 році. Зараз 86-річна Тетчер проживає в особняку неподалік, у районі Белгравія. Здоров'я, яке все погіршується, вже практично не дозволяє їй брати участь у публічних заходах.