Світова преса: з-за спини Тимошенко виглядає войовнича Холодна принцеса

429
Світова преса: з-за спини Тимошенко виглядає войовнича Холодна принцеса

Західні оглядачі вже звернули увагу на значну політичну активність одного із близьких соратників Юлії Тимошенко, члена політради партії "Батьківщина" Наталії Королевської, котра у ці дні чимало виступає в регіонах України з метою запевнити прихильників БЮТ, що ця політична сила, незважаючи на суд проти її лідера, є "як ніколи, монолітною та згуртованою". Чи готова Наталія Королевська замінити Юлію Тимошенко на чолі партії у разі ув’язнення нинішнього лідера "Батьківщини" внаслідок рішення нинішнього судового процесу проти неї?

Видео дня

Аналітики на Заході також вважають, що судовим процесом проти Юлії Тимошенко Президент Віктор Янукович загнав себе у "глухий кут"…

Австрійська журналістка Юта Зоммербауер вважає 36-річну Наталію Королевську, багатого підприємця зі сходу України й соратницю Юлії Тимошенко по партії "Батьківщина", великою надією загнаної у глухий кут української опозиції. Про це київський кореспондент австрійської "Ді Прессе" стверджує у своїй статті під назвою "Войовнича Холодна принцеса Тимошенко". Про політичний шанс лідерства Наталії Королевської свідчить її неабияка політична активність на українських теренах, коли сама Юлія Тимошенко змушена більше часу проводити у залі суду. Про фактично ключову роль Нататлії Королевської у найважливіших політичних акціях "Батьківщини" в Україні свідчить її постійна присутність на перших сторінках багатьох провідних політичних видань України та намагання не пропускати жодного політичного шоу та акцій громадськості. У час, коли главі "Батьківщини" Юлії Тимошенко загрожує багаторічне ув’язнення, політичні шанси Наталії Королевської зростають, вважає Юта Зоммербауер. Автор статті в "Ді Прессе" зауважує підприємницьку "скромність" Наталії Королевської, коли та, котра володіє капіталом у майже чверть мільярда доларів, недбало кидає журналістові, що її льодовий бізнес у "Луганськхолоді" – всього лише "підприємство середнього рівня". Нині, як пише Юта Зоммербауер, Наталія Королевська не бажає ставати на відкриті позиції спадкоємиці Юлії Тимошенко. Холодна принцеса, борець, розігрує з себе підлеглу й покірну і рішуче каже: "ми підтримуємо Юлію". У такому випадку вона мусить бути на свободі, може, вже після туру Наталії Королевської до Житомира, резюмує австрійська "Ді Прессе".

Американський аналітик Павел Кордубан аналізує на сторінках "Джеймстаун Фаундейшен" перебіг і перспективи судового процесу проти одного з лідерів української опозиції Юлії Тимошенко. Характеризуючи залежність українського судочинства від нинішньої влади у Києві і негативне сприйняття судових переслідувань політичних противників Партії регіонів у світі, Павел Кордубан приходить до висновку, що Президент Віктор Янукович загнав себе цим судом проти Юлії Тимошенко у глухий кут якраз напередодні важливих внутрішніх виборів та важких, на завершальному етапі, переговорів з ЄС щодо зони вільної торгівлі. Визнання судом вини Юлії Тимошенко стане програшем Віктора Януковича і загрожує не лише провалом переговорів з ЄС, а й перетворенням його у "міжнародну парію". А у разі судового виправдання Юлії Тимошенко, як вважає Павел Кордубан, соратники Віктора Януковича сприймуть це, як "його власну капітуляцію".