Металургію чекає нелегка боротьба за виживання – Королевська

237
 Металургію чекає нелегка боротьба за виживання – Королевська

У 2012 в металургії або відбудеться технологічна революція, або галузь рухне. Про це народний депутат, глава парламентського комітету з промислової і регуляторної політики і підприємництва Наталія Королевська, заявила у Запоріжжі напередодні святкування Дня металурга.

Видео дня

«2012 рік може стати роком технологічної революції в галузі, або стане роком її краху. Ключове завдання вітчизняної металургії - модернізація, яка дозволить знизити собівартість продукції і збільшити прибуток, частина якої направити на підвищення заробітних плат. І це ті рішення, які ми будемо пропонувати», - сказала Наталія Королевська.

«Сила металургії - одночасно і її слабкість. Залежність України від експорту металопродукції - критична. Принципове завдання в умовах глобальних ризиків - не допустити скорочення людей і закриття підприємств, для чого необхідно виробити відповідні стимули », - цитує депутата її прес-служба.

Королевська нагадала про заходи, які дозволили гірничо-металургійному комплексу пережити світову кризу: «Тоді, в 2008 році, ми вчасно змогли знайти необхідні механізми, підписати меморандум між урядом Ю.Тимошенко і підприємствами ГМК - і максимально зберегти кількість робочих місць і зберегти наш виробничий потенціал».

За її словами, сьогодні конкурентоспроможність галузі залежить в першу чергу від зниження енергоємності виробництва та зменшення споживання сировини.

Нагадаємо, 10 червня Комітет з питань промислової і регуляторної політики і підприємництва провів спеціальні слухання щодо ситуації в гірничо-металургійному комплексі України. В даний час в регіонах країни проводяться обговорення програми «Конкурентна Україна», в якій особливе місце буде присвячено розвитку фундаментальних галузей економіки України.