newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Сьогодні "день народження" Вищої ради юстиції

210
Сьогодні 'день народження' Вищої ради юстиції

Сьогодні виповнюється 13 років з дня проведення першого засідання Вищої ради юстиції. За цей час судовий орган на засіданнях Ради і кадрової секції розглянув 6 тис. 555 рекомендацій квалiфiкацiйних комiсiй суддів про призначення кандидатів на посади суддів.

Видео дня

За поданням Вищої ради юстиції, Президентом та Верховною Радою за 13 років було звільнено 1 тис.677 суддів з посад за загальними обставинами. За порушення присяги за поданням Ради Президентом і парламентом звільнено з посад 163 суддів, 23 суддів звільнено у зв'язку з набранням законної сили обвинувальних вироків, одного суддю за порушення вимог щодо несумісності.

Нагадаємо, Вищу раду юстиції було створено, відповідно до Закону "Про Вищу раду юстиції", який вступив у силу 17 лютого 1998 року.

ВРЮ є колегіальним, незалежним органом, відповідальним за формування високопрофесійного суддівського корпусу. Водночас ВРЮ приймає рішення стосовно порушень суддями і прокурорами вимог щодо несумісності, а також в межах своєї компетенції про їх дисциплінарну відповідальність. До повноважень ВРЮ належить внесення подання Президентові про призначення кандидатів на посади суддів вперше або звільнення суддів з посад, а також про прийняття рішення стосовно порушення суддями та прокурорами вимог щодо несумісності. ВРЮ - єдиний орган в державі, який може притягнути до дисциплінарної відповідальності голову, заступників голови та суддів ВСУ, голову і заступників голови та суддів вищих спеціалізованих судів.