Рух до Європи - завдання №1 для України - Гриценко

234
Рух до Європи - завдання №1 для України - Гриценко

"Зовнішня загроза №1 для національної безпеки держави – жорстка позиція Росії, для якої найближчі 1–1,5 року є останнім шансом зламати Україну через коліно і фактично втягти її у свою сферу впливу", - заявив голова партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко.

Тим часом, на переконання народного депутата, зараз абсолютно реальною для України є перспектива завершити переговори з укладання Угоди про асоціацію та Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС.

"Сьогодні на це працює вся державна машина України. І на це мають працювати вся опозиція та суспільство. Президент і прем’єр будуть інші, але стратегічна перспектива – рух до Європи – завдання №1 для України!", - зазначив Анатолій Гриценко.

Видео дня

Він впевнений, Віктор Янукович та українські олігархи не хочуть йти у Митний союз з Росією.

"Я, як і вони, хочу йти до Європи. Я хочу, аби українці жили за європейськими стандартами", - наголосив голова "Громадянської позиції".

Анатолій Гриценко нагадав, що понад 60% українців підтримують вступ до ЄС, а в парламенті – понад 400 голосів (окрім комуністів) отримують законопроекти, спрямовані на рух до Європи. "Янукович та олігархи зі своїх міркувань не хочуть до Кремля. Значить, треба цей шанс використати", - вважає народний депутат.

Голова "Громадянської позиції" відзначив, цілком зрозуміло, чому Росія тисне і буде тиснути на Україну.

"Росія розуміє, якщо Україна підпише Угоду про зону вільної торгівлі з ЄС, то поставиться жирний хрест на всіх розмовах про Митний союз. А без України Росія не відтворить себе у статусі супердержави. Отож, для Росії це останній рубіж. Буде страшний тиск, який Україні треба витримати", - пояснив Анатолій Гриценко.