newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Росія не може робити подарунки Україні, нічого не пояснюючи своїм громадянам - експерт

249
Росія не може робити подарунки Україні, нічого не пояснюючи своїм громадянам - експерт

Вибори в Росії накладають певний відбиток на газові переговори з Україною, адже вже незабаром російській владі доведеться звітувати перед виборцями та платниками податків за свої дії, в тому числі і за знижки на газ. Таку думку висловив директор української філії Інституту країн СНД Володимир Корнілов, коментуючи переговорний процес з газових питань між двома країнами.

Видео дня

"Просто так дарувати мільярди доларів, в черговий раз даючи знижку на газ, не пояснюючи своїм виборцям, чому, не пояснюючи виборцям, що навзаєм отримала Російська Федерація, влада не буде. Не слід забувати, що в Росії теж вибори. Причому і парламентські, і президентські, тобто і зимою і навесні. Керівництво держави повинно пояснювати своїм платникам податків, чому грошима цих платників поступаються іншій державі. Росія, особливо зараз, в умовах виборів, не може робити подарунки з царського плеча, нічого не пояснюючи своїм громадянам. Якщо б в Україні так просто подарували комусь 2-3 млрд доларів, то ми б побачили те, що бачимо у Печерському суді. А в Росії ви думаєте можливо робити такі подарунки?", - зауважив Корнілов.

В той же час експерт впевнений, що країнам доведеться домовлятися. "Ми приречені на домовленості. Росії та Україні доведеться домовлятися хоча б тимчасово, хоча б на четвертий квартал – найважчий для України за ціною на газ. Доведеться іти назустріч, оскільки Росія також не зацікавлена в тому, щоб в Україні наступив економічний колапс. Росії невигідно втрачати такого економічного партнера", - впевнений Корнілов. Водночас він наголосив, що з боку української сторони не поступало жодних конструктивних пропозицій, що змогли б пом’якшити позицію Росії. 1 вересня прем’єр-міністр Микола Азаров заявив про те, що Україна планує продовжити переговори з перегляду газових контрактів.