УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Президент взяв на Кубу дівчинку, яка потребує лікування

207
Президент взяв на Кубу дівчинку, яка потребує лікування

Разом з Президентом України Віктором Януковичем до Куби полетіла і дівчинка з багатодітної родини Тетяна М’ялик, яка потребує медичної допомоги. Про це стало відомо із власних джерел в АП. Одинадцятирічна Таня мешкає в селі Воронки, Рівненської області. Кілька років тому вона потрапила під трактор і отримала чисельні травми. Їй вже зробили 30 операцій, потрібно ще кілька хірургічних втручань, але в Україні їх не роблять. Прооперувати дівчинку можуть лише на Кубі.

Видео дня

Батьки Тетяни - звичайні прості люди, які не мають змоги оплатити переліт і послуги кубинських медиків. Мати - доярка, батько - інвалід першої групи, а до цього працював робітником в лісі. В родині 8 дітей – 4 хлопчики і 4 дівчинки. Старшому 23 роки, а молодшій дівчинці - лише 2.

Коли напередодні батьки Тані довідалися, що Президент України летить на Кубу, то зуміли зв’язатися з його Адміністрацією, розповіли про свої проблеми і попросили допомоги. Віктору Януковичу про це доповіли і він одразу погодився взяти дівчинку і її батька на борт свого літака. Хоча в них не було ні віз, ні навіть закордонного паспорта, за минулу ніч всі проблеми владнали. Сьогодні вранці в літаку Президент вже зустрічався з дівчинкою, цікавився її самопочуттям і висловив сподівання на швидке одужання.

20 жовтня Президент України Віктор Янукович відбув з державним візитом до Республіки Куба. У ході візиту відбудуться зустрічі Президента з керівництвом Куби. Також заплановано підписання ряду двосторонніх документів, зокрема у фінансовій та транспортній галузях.

Крім того, планується, що Президент відвідає лікувально-оздоровчий центр "Тарарá", де лікують постраждалих внаслідок катастрофи на ЧАЕС дітей, а також Центр генної інженерії та біотехнологій Куби. Запланована також участь Президента України в українсько-кубинському бізнес-форумі.