УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

ВР повинна розглянути звіт уряду та ухвалити пакет антикризових дій - Королевська

576
ВР повинна розглянути звіт уряду та ухвалити пакет антикризових дій - Королевська

Безвідповідальний уряд повинен негайно відзвітувати у ВР про виконану роботу перед загрозами другої хвилі економічної кризи. Про це заявила голова Комітету з питань промисловості та регуляторної політики і підприємництва народний депутат Україні від фракції "БЮТ- Батьківщина" Наталія Королевська.

Видео дня

Як повідомила Наталія Королевська, 5 вересня на погоджувальній раді вона озвучила свою вимогу. "Ця сесія ВР повинна початися з урядового звіту про виконану роботу за весь період. Нагадаю скандальний факт: Уряд за півтора роки своєї роботи жодного разу не відзвітував у парламенті, а замість цього влаштовує паркетні заходи в Адміністрації Президента, де симулює реформаторську діяльність. Політика та PR замінили нашому уряду реальне керування економікою", - зазначила народний депутат.

В уряду немає затвердженої програми взагалі. При цьому всій країні вкрай необхідна антикризова програма. "Смішно те, що фактично єдиною подобою такої програми є кредити МВФ. Але виконання їх вимог Кабмін фактично перекладає на український народ. Вся діяльність уряду зводиться до отримання чергового траншу від МВФ, виплачувати який будуть наші діти і онуки", - наголосила Наталія Королевська.

За словами Королевської така поведінка є безвідповідальною. Особливо, напередодні початку формування бюджету на 2012 рік, в якому наша країна зустрічатиме Євро-2012. "Ми не можемо собі дозволити такого легковажного ставлення до державних фінансів. Уряд повинен відзвітувати про виконання дохідної частини бюджету 2011, щоб ми всі могли зробити висновки і прийняти відповідні заходи", - додала вона.

Народний депутат наголошує, що якщо в уряду немає затвердженої парламентом програми, то очевидно, що у нього немає і програми захисту від кризи. "Парламент повинен взяти на себе відповідальність і терміново прийняти таку програму. Антикризовий пакет вже є у нас", - додала голова Комітету.

"Поки ж ми можемо констатувати, що на нашу країну насувається відразу три види криз. Перша пов'язана з положенням на зовнішніх ринках. Ціни на основу нашого експорту-метал падають, міжнародні фінансові ринки лихоманить, нестабільні ціни на енергоносії. Друга криза пов'язана зі скороченням внутрішнього попиту. Населення зубожіє на очах, замість стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу його душать податками, зростає приховане і явна безробіття. Півтора року регуляторної політики уряду Азарова - це реалізація на практиці "азаровського принципу", коли влада заявляє бізнесу: "Ви нам або раби, або вороги!" Раби - це ті, у кого завтра можна відібрати все, вороги - це ті, у кого потрібно відібрати все сьогодні. При цьому ті регуляторні акти, які приймалися для звіту перед МВФ, просто не працюють. Боротьба з корупцією перетворилася де-факто в новий виток корупційного свавілля. Третя криза - це наслідки непрофесійності уряду. Такого немає в жодній європейській країні: джерело кризи - саме уряд! За один рік Україна пережила кілька рукотворних криз: криза з гречкою, "паливна криза", продовольча криза. Ціни на продукти харчування в нашій традиційно аграрній країні вище, ніж у деяких країнах Європи", - заявила Наталія Королевська.

Також вона зазначила, що бездумна спроба уряду запровадити в нашій країні ринок землі вже викликала обурення більшості українців і може привести до скуповування землі іноземцями та позбавлення мільйонів українців засобів для існування. Спочатку потрібно провести референдум, на який люди повинні дати мандат довіри владі на відкриття ринку землі.

Наталія Королевська переконана, що непрофесіоналізм уряду відбивається і на міжнародних відносинах. "Фактично провалені переговори з Росією про ціну на газ. Азаров персонально відповідальний за зрив газових переговорів з Росією. Його неадекватні заяви в суді проти Тимошенко про можливість переглянути газові угоди в разі доведення провини Юлії Володимирівни чітко показали Європі чисто політичне підґрунтя Печерського судилища. Тим більше, що цього ж дня лідер опозиції була заарештована" - заявила Королевська.

"Некомпетентність уряду привела до зриву переговорів з МВФ, який вже не бажає кредитувати нашу країну. Так, скажіть мені, в чому сенс того поспіху, з яким на цю сесію виноситься Пенсійна реформа, в яку закладена філософія: "З робочого місця - на цвинтар!", - наголосила народній депутат.

Наталія Королевська вимагає негайного звіту Кабміну у Верховній Раді. "Це повинно стати основним у порядку денному роботи ВР. "Я звертаюся до депутатів усіх фракцій - незалежно від політичного забарвлення: ми повинні невідкладно прийняти антикризову програму і дати оцінку роботі нинішнього уряду! Якщо уряд не може, то ми повинні взяти відповідальність за країну на себе!", - зазначила Наталія Королевська.