УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Львівські євреї вимагають від Президента зупинити провокації у Львові

609
Львівські євреї вимагають від Президента зупинити провокації у Львові

На нараді, яка відбулася у Львівській обласній державній адміністрації 20 червня за участі представників громадських організацій, керівник благодійної організації "Єврейське відродження" Мейлох Шейхет виголосив відкрите звернення до Президента України Віктора Януковича, голови Львівської ОДА Михайла Цимбалюка, голови ЛОР Олега Панькевича та міського голови Львова Андрія Садового щодо недопущення провокацій з боку комітету "Євреї проти антисемітизму", "Євреї проти Гурвіца" та інших організацій і партій, які запланували провокації 22 червня у Львові.

Про це поінформувала відома громадська діячка і письменниця Ірина Калинець, яка наголосила, що учасники наради не тільки приєдналися до звернення, виголошеного п. Мейлахом Шейхетом, а й подякували в його особі єврейській громаді Львова за принципове відстоювання засад взаєморозуміння та миру.

Зокрема у зверненні львівських євреїв до владних посадовців йдеться: "Висловлюємо стривоженість діяльністю сил, які протистоять миру та взаєморозумінню в Україні і хочуть повернути розбрат, що їх в свій час принесла війна. Минуло 70 років від початку страшного кровопролиття, принесеного цією війною. Минає 20 років незалежності нашої Держави, в якій нам повернулася можливість вільно молитися. І ми дякуємо Богові за мирне сьогодення.

На жаль, завжди знаходяться сили, які стоять на перешкоді мирному існуванню між людьми. Ми рішуче протестуємо проти акції, яку хочуть провести противники вистражданого миру, ховаючись під іменем євреїв України, т.з. "Євреїв проти антисемітизму і фашизму". Ми заявляємо, що їх діяльність не має жодного відношення до українського Єврейства, оскільки організатори акції пропагують ідеї людиноненависництва, які категорично відкидає єврейська спільнота.

Ми прагнемо взаєморозуміння і злагоди для української державності, тому просимо Вас негайно зупинити дії організаторів акції і розглядати їх діяльність, як спрямовану проти народу України."

Під зверненням підписалися Науковий центр юдаїки та єврейського мистецтва ім.Ф.С.Петрякової, Благодійна організація "Єврейське відродження", релігійна громада "Турей Загав", Представництво в Україні американського об’єднання комітетів євреїв колишнього Радянського Союзу".

"Чимало із моїх побратимів – українських дисидентів у вироках одним із звинувачень мали сприяння відновленню єврейських цвинтарів та інших святинь, які є спільною історично-культурною спадщиною. У часи незалежності ми продовжували цю ж лінію. Тому від усієї душі дякуємо п. Мейлаху Шейхету, за вирозумілу позицію щодо відстоювання злагоди, взаєморозуміння і миру в Галичині. Ми підтримуємо це звернення до Президента України, бо відповідальність за недопущення роздмухування антиукраїнської істерії, лягає як на ініціаторів привезених до Львова провокацій, так і на владу", – сказала Ірина Калинець, висловивши жаль, що в Україні так і не відбулося засудження комуністичної політичної системи як злочинної і сатанинської.