newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Лівійські повстанці зазнали поразки в Рас-Лануфе

231
Лівійські повстанці зазнали поразки в Рас-Лануфе

Лівійський порт Рас-Лануф, за який протягом останніх тижнів йшли запеклі бої, перейшов з-під контролю повстанців до військ Муаммара Каддафі. Про це розповів представник опозиційних сил, генерал Абдель-Фатах Юніс. За словами представника заколотників, війська, лояльні Каддафі, взяли і місто, і нафтопереробний завод.

Видео дня

Раніше, 11-го березня, повстанці стверджували, що змогли з боями увійти в Рас-Лануф, "зачищають" його від прихильників Каддафі і просуваються на захід. Одночасно представники лівійського режиму стверджували, що місто підконтрольне їм, а очевидці повідомляли про запеклі бої. Лівійські ВПС бомбили нафтозавод і позиції повстанців.

Абдель-Фатах Юніс, тим не менш, пообіцяв, що нова атака повстанців відбудеться, найпізніше, в неділю, 13 березня. Раніше силам Каддафі вдалося вже взяти інше місто, за яке йшли запеклі бої - аль-Завію.

11 березня глави держав ЄС оголосили, що більше не визнають режим Каддафі легітимним, а опозиційна Національна рада Лівії назвала законним учасником переговорів. Париж і Лондон заявили, що якщо сили Каддафі застосують хімічну зброю або стануть бомбити мирних громадян, вони залишають за собою право нанести авіаудар по лівійській території. Ще раніше президент Франції Ніколя Саркозі визнав Національну перехідну раду єдиною законною владою в Лівії.

12 березня своє зібрання по Лівії повинна провести Ліга арабських держав. Передбачається, що вона підтримає визнання Лівії безпольотною зоною.