newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Кирило: нехай кордон ніколи не розділить братські народи України, Білорусії і Росії

258
Кирило: нехай кордон ніколи не розділить братські народи України, Білорусії і Росії

Кирило здійснив пасхальний молебень у Свято-Іллінському храмі Чорнобиля і передав йому в дарунок дзвони на дзвіницю. У дзвони, передані храму, вдарили президенти Росії та України Дмитро Медведєв і Віктор Янукович, патріарх Кирил і митрополит Київський Володимир. Предстоятель РПЦ назвав цю дію "символічною".

"Ми згадуємо це (аварію на ЧАЕС) не як люди, які потерпіли поразку, але як люди, які здобули перемогу. І, дійсно, ця перемога, як і будь-яка перемога, супроводжувалася стражданням ... Ніколи з пам'яті нашої не повинні зтертися ці приклади героїзму, подвигу, мужності", - підкреслив патріарх.

"Дивний приклад солідарності людей перед лицем спільного ворога. Нехай він ніколи не зітреться з нашої пам'яті, нехай він надихає нас на збереження братських відносин. Нехай кордон, який існує між державами, ніколи не поділяє наш народ, духовний, єдиний, в більшості своїй православний. І нехай кордон ніколи не розділить братські народи України, Білорусії і Росії", - заявив він.

Видео дня

Після відвідин Свято-Іллінського храму Чорнобиля, предстоятель РПЦ звершив панахиду біля пам'ятника ліквідаторам катастрофи на Чорнобильській АЕС, який знаходиться в зоні відчуження. 27 квітня патріарх відслужить Божественну літургію в Києво-Печерській лаврі. 26 квітня патріарх Московський Кирило відкрив пам'ятні заходи в Україні, приурочені до 25-х роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС.