УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Гриценко: Янукович приховує справжні наміри від людей

423
Гриценко: Янукович приховує справжні наміри від людей

Законопроект №7562 є проявом нечесності та злодійкуватості у законодавчій практиці команди Януковича, вважає голова Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони Анатолій Гриценко. Про це він заявив журналістам у Чернігові. Гриценко звернув увагу на те, що законопроект з "привабливою назвою" про виконання рішень суду насправді загрожує українському населенню та державі. Адже пропонує скасувати пільги для 17 категорій громадян, а крім того знімає заборону на приватизацію стратегічної газотранспортної магістралі. Причому ці норми у самому законопроекті приховані у перехідних та прикінцевих положеннях.

Видео дня

"Якби Янукович діяв чесно, він мав би внести два законопроекти. Перший – про скасування чи обмеження пільг. Другий – про реалізацію свого "стратегічного" задуму дозволити приватизацію української ГТС. Чому Янукович не робить цього? Тому що всім одразу стали б зрозумілі його справжні наміри".

Голова Комітету нагадав, що у передвиборчій програмі Януковича не було ні слова про те, щоб віддати ГТС олігархам чи Росії. Так само, ветеранам, дітям війни, чорнобильцям, учасникам бойових дій, шахтарям, лікарям, медикам, працівникам міліції тощо не говорили, що частину їхніх пільг скасують, а решту в ручному режимі визначатиме Кабмін.

Гриценко наголосив, що "виключно парламент має визначати соціальні стандарти і пільги. А завдання уряду і Президента – забезпечити їхнє виконання".

Він також назвав неприпустимим дозволити приватизацію ГТС в умовах, коли "Росія здійснює шалений тиск на Україну і домагається створення спільного підприємства між російським "Газпромом" і НАК "Нафтогаз". Ціною такого рішення стане втрата стратегічного ресурсу країни, попереджає Гриценко.

Голова Комітету з питань нацбезпеки та оборони повідомив, що 4 липня на погоджувальній раді ставив ці питання представнику Президента у ВР Юрію Мирошниченку. Але позиція Президента – невідкладно, вже цього тижня, прийняти законопроект№7652 у першому читанні.

"Оскільки цей закон начебто стосується рішення суду, головним комітетом з підготовки його до розгляду Литвин призначить Комітет Ківалова, який, абсолютно прогнозовано, рекомендує парламенту прийняти законопроект у першому читанні", - сказав Гриценко. Однак додав, що переважна більшість інших комітетів негативно оцінює законопроект і пропонує відправити його уряду на доопрацювання.