Гриценко: тепер кожний даішник може зупиняти будь-кого

519
Гриценко: тепер кожний даішник може зупиняти будь-кого

Лідер "Громадянської позиції Анатолій Гриценко заявив, що "Закон про скасування техогляду" не скасував корупцію, а навпаки – відкрив для неї ворота.

Видео дня

Він зазначив, що техогляд приватного автотранспорту щорічно обходився українським водіям щонайменше о 100 млн доларів на рік, і це були "тіньові" кошти.

"Саме тому я 2009-го вносив законопроект про скасування ТО – не прийняли. Вносив у 2010-му – не підтримали регіонали. А потім внесли такий самий, по суті, за підписом Януковича, і його прийняли".

Агатолій Гриценко привітав 9 млн водіїв зі скасуванням ТО, але повідомив, що сам за законопроект Віктора Януковича не голосував.

"Якщо раніше в законі про міліцію було зафіксовано чотири причини можливої зупинки транспорту інспектором ДАІ, то тепер їх добрий десяток. І серед них є такі, які чітко відкривають ворота для корупції. Для отого самого сержанта Петренка, який не снідав".

Зокрема, Анатолій Гриценко звернув увагу на можливість зупинки транспорту інспектором під приводом перевірки водійських посвідчень, технічних паспортів тощо.

"Сержант відкриває свій планшет зранку, йому треба заробити гривень 500, і він собі пише: сьогодні у мене в плані перевірка водійських посвідчень. І зупиняє всіх підряд. А потім вже шукає причини".

Тим самим, вважає Анатолій Гриценко, закон про скасування техогляду створює нові умови для корупції.