УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Гриценко: роль партій буде змінюватися

405
Гриценко: роль партій буде змінюватися

Сьогодні у партію влади йде багато людей, але як тільки ситуація зміниться – вони підуть в інші партії, переконаний лідер "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко.

Видео дня

Він заявив, що після Тігіпка на черзі до партії влади стоять Литвин, Балога та інші.

"Багато хто готовий "підставити владі плече", а насправді – отримати доступ до посад, ресурсів чи матеріальних потоків. Потім ці потоки закінчаться. І коли над владою нависає загроза прольоту на виборах, частина з цих людей іде в інші партії. Багато хто має в колекції більше десятка партійних квитків".

Натомість, партійний квиток опозиційної сили – це квиток не за посадами, а на війну. Тому, на думку Гриценка, сьогодні немає довгої черги на вступ до "Громадянської позиції", партій Катеринчука, Кириленка та інших.

При цьому Гриценко вважає, що роль партій надалі буде змінюватися. Не буде більше такої масовості – півмільйона в Партії регіонів, 510 тисяч в "Батьківщині".

"Не хочу нікого образити, але такі партії не мають майбутнього. Тому що на їхнє утримання потрібен величезний апарат, кошти. Такі кошти не дають даром, лише під якісь зобов’язання".

На думку Гриценка, партії скоріше стануть мозковими центрами, виконуватимуть функцію стратегічного аналізу, пропозицій, оцінок.

"А на період виборчих кампаній громадянське суспільство через громадські об’єднання, профспілки повинно орієнтуватися, яка політична сила відповідає ціннісним установкам, стратегічним цілям".