УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Треба відділити бізнес від влади – Гриценко

513
Треба відділити бізнес від влади – Гриценко

В Україні є люди, зацікавлені у тому, щоб держава "висіла" на "газовій голці", вважає голова Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони Анатолій Гриценко. Україна має відділити інтереси народу і олігархів. "Власники хімічних і металургійних підприємств, плюс ті високі чиновники, які представляють їхній інтерес у владі, зацікавлені у "газовій голці". Вони тиснуть на державну політику", - заявив Гриценко.

Видео дня

Він переконаний, що влада не повинна опікуватись прибутками приватних підприємств. "Я за те, щоб бізнес відділити від влади. Категорично проти, щоб українська влада йшла і торгувалася про ціну на газ для олігархів, здаючи при цьому Севастополь і державну політику", - сказав Гриценко, додавши, що бізнес має сам торгуватися за ціну, це не відповідальність держави.

А для потреб держави, на думку Гриценко, достатньо і власного енергетичного ресурсу. "Ми добуваємо 20,5 мільярдів кубів газу, плюс можливість збільшення цього видобутку на шельфі, плюс запаси сланцевого газу, який американці оцінюють у 150 років потреб України. Маємо вугілля на понад 400 років, найбільші в Європі атомні реактори, одні з найпотужніших в Європі річок, які дають гідрогенерацію".

Крім того, є стратегічна магістрать, за використання якої у 2004-2005 роках Україна отримувала додатково 25 мільярдів кубів газу. "Поки там не з’явилися "РосУкрЕнерго" й інші посередники, де "наварювали" гроші не для країн України і Росії, а для якихось ділків, наближених до влади. Прізвища вже стали відомі зараз", - додав Гриценко. Крім того, він переконаний, що Україна має величезний потенціал зменшити споживання всіх енергетичних ресурсів. Адже зараз в Україні на виробництво будь-якої продукції витрачається у три-шість разів більше енергії, ніж у Європі.