newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Гриценко: чиновник, який краде мільйонами, може легко відкупитися від суду

288
Гриценко: чиновник, який краде мільйонами, може легко відкупитися від суду

Тільки жорстка кримінальна відповідальність може побороти корупцію в судах, вважає Анатолій Гриценко, голова Комітету ВР з питань національної безпеки та оборони, лідер партії «Громадянська позиція».

Видео дня

«Якщо слідчий, прокурор і суддя матимуть дамоклів меч над головою і страх покарання за незаконне рішення, вони забезпечать дотримання закону для всіх. І для того, хто бере хабар у тисячу доларів, і для того, хто бере сто тисяч доларів», - вважає Анатолій Гриценко.

Однак зараз, підкреслив він, такого страху немає. І чиновник, який краде мільйонами, може легко відкупитися від суду, завершивши справу адміністративним штрафом у 500 або 700 гривень.

«Вся боротьба з корупцією зводиться нанівець. Я хочу це зупинити», - заявив Анатолій Гриценко.

Нагадаємо, 26 січня цього року Анатолій Гриценко зареєстрував у парламенті законопроект № 8023, яким пропонує суттєво підвищити кримінальну відповідальність за хабарництво, особливо – для суддів, прокурорів та слідчих. Для цих категорій за хабар у розмірі від 300 неоподатковуваних мінімумів (91 200 гривень) Анатолій Гриценко пропонує встановити жорстке покарання – довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Профільний парламентський Комітет з питань забезпечення правоохоронної діяльності 16 березня цього року ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект Анатолія Гриценка у першому читанні. Справа за парламентарями.

Законопроект щодо протидії хабарництву Анатолій Гриценко вносить у парламент вже втретє.

Перший законопроект був прийнятий більше ніж трьомастами голосів 21 травня 2009 року, однак його заветував Президент. Верховна Рада не змогла подолати вето.

Вдруге законопроект про посилення відповідальності за хабарництво був внесений Анатолієм Гриценком у серпні 2010 року, але був відхилений у грудні того ж року.