УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

"Газпром" пообіцяв, що "газової війни" з Україною не буде

252
'Газпром' пообіцяв, що 'газової війни' з Україною не буде

Російський газовий гігант "Газпром" заявив, що немає ризику повторення газової суперечки з сусідньою Україною впродовж зими 2011-2012 року, послабивши занепокоєння щодо перебоїв з постачанням до Європи. "Я хочу запевнити всіх, що немає ризику повторення подій 2006 та 2009 років", - заявив заступник голови компанії Олександр Медведєв.

Видео дня

"На щастя, ми тепер маємо дуже гарні угоди з Україною, укладені у міжнародній юрисдикції. Це стосується як угод щодо постачання до 2019 року, так і угоди щодо транзиту. Там містяться всі деталі щодо зобов’язань", - сказав Медведєв. "Коли були укладені угоди, формула ціни відповідала ринковим умовам, в той час як рух ціни в рамках цієї формули відображає ринкові умови", - додав він.

Нагадаємо, раніше прем'єр Микола Азаров неодноразово обіцяв, що ось-ось будуть підписані нові угоди, проте нічого подібного досі не сталося. Більше того, українсько-російські переговори щодо зміни газового контракту від 2009 року, за яким Україна отримує чомусь газ за ціною вище, ніж Німеччина, покриті таємницею.

9 листопада, ввечері стало відомо, що Президент Віктор Янукович зустрівся з главою "Газпрому" Міллером. Про що говорили - незрозуміло, але заявили про інтенсивний діалог з дуже складних питань.