Фрукти та овочі на ринках України безпечні - лікарі

347
Фрукти та овочі на ринках України безпечні - лікарі

В літню пору багатими на вітаміни фруктами та овочами можна сміливо годувати дітей. За словами столичних лікарів, за останні 7 місяців до них не потрапила жодна дитина із симптомами отруєння нітратами чи іншими речовинами, що використовуються для прискорення дозрівання плодів.

Що саме вплинуло на статистику - обережність споживачів, чи добросовісність санітарних служб - не відомо. Тим не менш, медики радять не втрачати пильність. ″Першими симптомами найчастіше є нудота, блювота, діарея. Якщо у вас є підстави припускати, що з'явилася у дитини, у дорослого симптоми саме такі і припускати, що вони зв'язані саме з вживанням вже не таке важливо фрукти, овочі, першою допомогою є промивання шлунку″, - каже керівник Українського дитячого центру токсикології НДСЛ "Охматдит" Борис Шейман.

Несвоєчасне звернення до лікаря може призвести до тяжких наслідків: від ураження органів до летальних випадків, - каже Борис Шейман. Втім, кияни добре обізнані із ризиками вживання неперевірених харчів. Аби пересвідчитись у безпечності сільгосппродукції, покупцям варто вимагати у продавців документи, що засвідчують проведення відповідних досліджень. Втім, українці рідко наважуються просити в реалізатора висновки санітарної служби.

Отже, ризик отруїтися овочами та фруктами наприкінці липня суттєво знижується. Адже зараз на ринки потрапляє сезонна продукція, що дозріла без людського втручання. Водночас, медики нагадують - розпочинається грибний сезон і найчастіше з їстівними грибами українці плутають бліду поганку.