newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

В Україні очікується хороший урожай грибів і кавунів

678
В Україні очікується хороший урожай грибів і кавунів

Дощі істотно зіпсували врожай багатьох ягід. "На жаль, через негоду практично пропав урожай малини - вона стала водянистою (а значить, практично не транспортабельною) або обсипалася, тому ціни на ягоду будуть не нижче 30-35 за кіло, - каже представник проекту МФК з розвитку овочівництва в Україні Федір Рибалко. - Краща справа з більш твердою, ніж малина, смородиною, але 25-30 грн/кг - красна ціна для неї, дешевше не буде".

Видео дня

Дорого обійдеться, за словами експертів, і хороша вишня - до 20 грн/кг, оскільки через дощі вона втратила товарний вигляд - плоди потріскалися. Зате українці зможуть поласувати дешевими абрикосами, кавунами та динями, а до самої зими ще й недорогими яблуками і грушами, кажуть експерти агроринку. За словами Рибалка, абрикоси будуть від 5-7 грн за кг до 12 грн.

Аналітик консалтингової компанії "ААА" Марія Колесник також прогнозує хороший урожай кавунів і динь, ціни на них будуть нижчі, ніж торік. До вересня до 1,5-2 грн/кг на кавун і не вище 3 грн на диню (торік ціна була приблизно 5 грн за кг). А ось з яблуками не все так райдужно, вважає Колесник, адже на Київщині врожай буде невисоким (яблука дають рясний урожай раз на два роки, і 2010-й як раз був врожайним), вся надія на інші регіони: Вінниччину, Черкащину. Але у будь-якому разі яблука восени подешевшають приблизно вдвічі - нижче 10 грн за кг. А завдяки погоді вже через два тижні підуть у ріст гриби. Їх хороший урожай очікується до кінця липня у лісах Полісся та у Карпатах.