УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

До кінця осені варто очікувати обвалу гривні - експерт

357
До кінця осені варто очікувати обвалу гривні - експерт

Варто очікувати обвалу гривні до 12 грн/дол. на кінець жовтня - початок листопада, про це заявив директор інституту трансформації суспільства, кандидат економічних наук Олег Соскін. "Фактично нас чекає дуже тяжка осінь. Я вважаю, що вони все зробили для того, щоб штучно утримати штучний курс гривні до долара. Я давав оцінку, що на кінець жовтня - початок листопада повинен бути обвал гривні до 12 грн/дол. Вони всіляко хочуть зараз продемонструвати, що вони контролюють ситуацію. Але всі фактори показують, що цифри реальні приховуються ... Буде введено штучний курс. Це агонія", - зазначив він.

Видео дня

Соскін також вважає, що НБУ, Мінфін, Мінекономіки, уряд приховують ті фінансові показники, які є. "Я думаю, що у них дуже серйозно бракує валюти. Відомо, що за 7 місяців від’ємне сальдо торгівлі товарами склало вже 6,6 млрд дол. Друге: вони надрукували навіть за цей рік дуже багато грошей. Готівкових і безготівкових надруковано 59,4 млрд грн. Тобто на 11% збільшили. А готівки на 11 млрд грн надрукували - на 106 млн збільшили. А якщо за 17 місяців, то готівкові та безготівкові збільшилися на 34% в порівнянні з початком 2010 р., причому готівки надруковано більше на 24% за цей період", - зазначив експерт.

Також Соскін зауважив, що можна це порівняти з іншими цифрами: можна взяти 2008 р., коли відбулася девальвація на 50%. "Тоді уряд Тимошенко збільшив обсяг готівки і безготівки. Можна взяти ще одну девальвацію - 1998-1999 рр. Там була точно така ситуація, коли Ющенко, Лазаренко і Кучма друкували гривню. І вона обвалилася втричі... У нас сьогодні фактично зупинилося зростання економіки. У нас зараз одна третина зайвої готівкової гривні на ринку... Тож є абсолютна екстраполяція за двома девальваціями. Тому має бути третя девальвація", - прогнозує аналітик.