newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Чому підлітки вживають алкоголь

6,0 т.
Чому підлітки вживають алкоголь

Дослідження, проведене Фундацією Джозефа Руонтрі, свідчить, що підлітки, які бачили своїх батьків напідпитку, вдвічі частіше стають регулярними споживачами алкоголю. При цьому достатньо побачити батьків нетверезими навіть кілька разів.

Ще один потужний фактор – друзі. Вчені кажуть, що підлітки, які багато часу проводять з друзями, більш схильні до вживання алкоголю. Ефект з’являється, якщо підлітки проводять з друзями більше двох вечорів на тиждень. А якщо зустрічатися з ними щовечора, то ймовірність надмірного вживання алкоголю зростає у чотири рази.

Дослідники опитали близько 6-ти тисяч підлітків у віці від 13 до 16 років і виявилося, що до 14 років кожен п’ятий з них вже спробував алкоголь. А до 16 років кожен другий з них вже знав, що таке бути п’яним.

Видео дня

Крім того, науковці доводять, що велике значення має батьківський контроль. Ті, кому дозволяють дивитися фільм з позначкою "після 18 років" без дорослих, випивають з більшою вірогідністю. Це ж стосується і тих підлітків, чиї батьки не знають, де їхні діти проводять вечір суботи.

Утім, дослідники самі визнають, що так і не змогли знайти відповідь на важливе питання: коли і як краще "знайомити" підлітків із алкоголем.

Загалом вчені звертають увагу батьків на те, що їхні "алкогольні звички" дуже впливають на дітей.

"Батьки мають усвідомити, що незалежно від їхнього бажання, їхнє власне ставлення до пияцтва, кількість алкоголю, яку вони вживають, та будь-яке сп’яніння є чіткими сигналами для дітей, що саме така поведінка є прийнятною та стандартною", - сказав Дон Шенкер, глава "Alcohol Concern".