newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Чи можна їсти чорницю з приміських зон?

318
Чи можна їсти чорницю з приміських зон?

Сезон ягід у розпалі. Але чи можна киянам споживати все, що приходить з приміських лісів? Адже ця територія прилегла до радіаційної зони. Гарантію на свою продукцію, як відомо, продавці не надають. Але запевняють - боятися нічого. “Перевіряємо на цьому базарі, то взагалі, в нас вище норми не було. Набагато нижче”, - каже продавець чорниці . “Так, ну я Вам хочу сказати, сьогодні в нас пройшов мужчина, який купував гриби і ягоди. Він пройшов і поклав якусь штучку - і брав і ягоди, і брав і гриби. Він сказав, що норма 20, а у нас - 11. Все нормально, можете їсти ягоди”, - запевнила продавець чорниці Надія.

Видео дня

Перевірки санепідемстанцій свідчать - турбуватися поки немає про що. Вміст шкідливих металів в ягодах мізерний. Якщо, приміром, Цезій у чорниці і знаходять, то його кількість коливається в межах допустимого. “Перевищення норми не було, тобто чорниці в межах норми. Найбільший показник - 81,5 Беккерей на кілограм при нормі 500”, - каже інженер радіологічного відділу лабораторії Київської міської СЕС Марина Мазурук.

Ситуація, заспокоюють у СЕС, цього року в межах норми. Йдеться про фрукти і овочі з приміських зон. Так, з 20-ти звернень від початку літа - жодного відхилення. Все завдяки рясним дощам, які спричинили розпад радіонуклідів, - припускають у міській СЕС.

“Є така властивість радіонуклідів - з'єднання Цезію-137 і Стронцію-90 - добре розчиняється у воді. І чим більше води, тим чистішою стає ягода. Торік було спекотно, води не було - все концентрувалося в ягодах. В цьому році трошки чистіше, можливо, це пов'язано з тим, що випало багато дощів”, - сказала інженер радіологічного відділу лабораторії Київської міської СЕС Валентина Кузовлева.

Аби не підривати своє здоров’я на продуктах невідомого походження, лікарі радять купувати їх, як мінімум, на ринках. Саме звідси починається ретельний контроль на вміст шкідливих металів. Якщо ж є сумніви - будь-яку продукцію можна принести до радіологічної лабораторії. Тут гарантують: вже за годину Ви безкоштовно отримаєте висновок експертів.