newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Бродський: в Україні стало продаватися більше імпортних фальсифікованих ліків

255
Бродський: в Україні стало продаватися більше імпортних фальсифікованих ліків

В Україні стало більше продаватися фальсифікованих та субстандартних ліків. Про це у своєму блозі написав Урядовий уповноважений з питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський. «Мені потрапив до рук лист керівнику митниці Калетнику від Бахтеєвої – голови комітету охорони здоров’я у Верховній Раді. Він свідчить, що у нас стало більше продаватися фальсифікованих і таких, які не відповідають всім вимогам, імпортних ліків. І на митниці їх пропускають», – зауважив Бродський.

Так, в опублікованому листі сказано, що за даними Держслужби з лікарських препаратів, кількість вилучених з обігу субстандартних (тобто таких, які під час виробництва, транспортування або збереження втратили початкові властивості) та фальсифікованих ліків постійно зростає.

«Якщо у 2006 році було дано 2 приписи про заборону та вилучення з обігу субстандартних лікарських засобів одного іноземного виробника та 16 приписів щодо фальсифікованих лікарських засобів п’яти виробників, то у 2010 році було видано 58 приписів щодо субстандартних ліків десяти виробників та 12 приписів щодо фальсифікованих лікарських засобів п’яти виробників. Взагалі, за цей період (2006-2010 рр.) було видано 106 приписів щодо субстандартних ліків 25-ти виробників та 72 приписи щодо фальсифікованих лікарських засобів 21-го виробника», – йдеться у листі Тетяни Бахтеєвої до голови Держмитслужби Ігоря Калетника.

Видео дня

«Такий стан справ свідчить про недостатній контроль за ввезенням лікарських засобів на територію України з боку державних органів, зокрема, Державної митної служби України…Крім того, недостатня організація роботи митних пунктів пропуску призводить до збільшення накладних витрат суб’єктів господарювання, що ввозять лікарські засоби, які у подальшому включаються у вартість ліків. Це призводить до підвищення ціни лікарського засобу, про що свідчать результати неодноразових перевірок контрольно-ревізійних служб».

Оскільки український фармринок є імпортозалежним (частка ліків іноземного виробництва складає 67%), голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтеєва звернулася до очільника Держмитслужби з проханням взяти під особистий контроль переміщення ліків через митний кордон України.