newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Бродський пропонує списувати заборгованості перед податковою та Пенсійним фондом

213
Бродський пропонує списувати заборгованості перед податковою та Пенсійним фондом

Урядовий уповноважений з питань дерегуляції господарської діяльності пропонує списати заборгованості підприємств зі сплати податків, а також штрафи та пені на прострочені внески до Пенсійного фонду. Відповідний законопроект розроблений за дорученням Прем’єр-міністра України Миколи Азарова.

Видео дня

«Податкові борги, а також штрафні санкції й пені станом на 1 січня 2011 року ми пропонуємо списати. Ви прекрасно розумієте, що забрати ці гроші через суд практично неможливо. Проте поле для корупції тут велике. Тим більше, на початку цього року був ухвалений новий Податковий кодекс, змінилися правила гри. Подібне списання боргу могло б дати можливість підприємствам розпочати життя з нуля», – заявив Михайло Бродський.

Механізм списання заборгованості перед Пенсійним фондом пропонується інший.

«Сума самого боргу має бути обов’язково сплачена підприємцем. Вона буде реструктуризована на визначений термін – 24 місяці. Якщо протягом цього часу гроші повертаються, то як бонус підприємствам списуватимуться всі пені та штрафи, нараховані на той момент», – підкреслив Урядовий уповноважений з питань дерегуляції.

За підрахунками Михайла Бродського, такий захід може дати близько 1,5 млрд грн додаткових надходжень до Пенсійного фонду.

Даний законопроект наразі розіслано на погодження до зацікавлених міністерств і відомств.