newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Рибаков вимагає від уряду підтримати виробників молока

Рибаков вимагає від уряду підтримати виробників молока

Агропромисловий комплекс є однією з найбільш перспективних і важливих галузей української економіки. І, зважаючи на прогнозоване зростання дефіциту продовольства, вітчизняне аграрне виробництво могло б вивести Україну до провідних економік світу. Проте на жаль, через відсутність системних реформ сільське господарство переживає затяжну кризу.

Видео дня

Насамперед, це стосується тваринництва, яке сьогодні в силу різнопланових об'єктивних та суб'єктивних причин переживає складні часи. Криза у тваринництві триває давно. З 1990 по 2010 роки виробництво молока скоротилося більш, ніж в 2 рази, а поголів'я корів - більше, ніж у 3 рази. Не вдалось переломити ситуацію на краще і нинішньому уряду.

При скороченні споживання населенням молока та молочних продуктів через їх невпинне здорожчання, закупівельні ціни на молоко знижувалися навіть взимку. Монопольне становище великих молокопереробних підприємств дозволяє їм диктувати невигідну для селян закупівельну ціну на молоко. Додаткові труднощі для тваринників створила так звана «сирна війна».

Ще кілька місяців тому фракція «Реформи заради майбутнього» закликала Уряд невідкладно вжити вичерпних заходів для розблокування українського експорту на традиційний ринок - в Росію. Суперечливі заяви в ЗМІ з цього приводу продовжують з'являються до цих пір. Це поставило на межу виживання селянські господарства та сім'ї, які виживають за рахунок продажу молока. Не отримавши допомоги з боку Уряду, селяни Чернігівщини зверталися і продовжують звертатися по допомогу до голови нашої фракції Ігоря Рибакова щодо вирішення питання про підвищення закупівельних цін на молоко.

У свою чергу, Депутатська фракція «Реформи заради майбутнього» неодноразово зверталася до уряду та профільного міністерства із депутатськими запитами та зверненнями щодо надання виробникам молока необхідної підтримки. Проте, обґрунтованих відповідей, які б вказали чітку перспективу розв'язання цієї проблеми ми так і не отримали.

У зв'язку з такою ситуацією фракція «Реформи заради майбутнього» вимагає від Уряду та профільного міністерства негайно активізувати дії щодо захисту інтересів виробників молока. Ще в 2011 році Уряд планував ряд заходів по відновленню виробництва молока та молочної продукції. На 2011-2012 роки повинні були бути затверджені дотації та виплати виробникам молока і м'яса. Проте, фактично, жодна постанова Кабінету Міністрів не була виконана.

Ще один приклад. 23 квітня цього року Аграрний фонд підписав Меморандум з найбільшими молокопереробними підприємствами Україні, щоб зупинити падіння цін на сировину. Проте, економічний ефект цих декларацій поки не помітний. Разом з тим, завдяки зверненню фракції «Реформи заради майбутнього» та її лідера, парламентський Аграрний комітет розглянув питання про державне регулювання цін на молоко, схваливши цю ідею.

Розглянуто також пропозицію про скорочення терміну розрахунків за поставлену сировину до 7 днів після її отримання, що знайшла відображення у законопроекті № 10456. Ця законодавча ініціатива отримала позитивний висновок профільного комітету і, сподіваюся, знайде підтримку, коли буде розглядатися в цьому залі.

Таким чином, на рівні закону буде закріплено механізм державної підтримки молочної галузі, який передбачатиме аграрні інтервенції, а також регулювання ціни на молоко за рахунок бюджетних коштів. Разом з тим, фракція «Реформи заради майбутнього» закликає Уряд проводити системну ефективну аграрну політику, спрямовану на модернізацію галузі, розвиток і захист національних виробників та пошук додаткових ринків для молочної та іншої продукції українського АПК.