newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Лівія не просила викуп за українців - Дикусаров

243
Лівія не просила викуп за українців - Дикусаров

Міністерство закордонних справ України спростовує інформацію деяких ЗМІ про те, що Лівія вимагає певну суму за звільнення українців, затриманих у цій країні за звинуваченням у причетності до військових бойових груп Каддафі. Про це на брифінгу в Києві у четвер повідомив речник МЗС України Олександр Дикусаров.

Видео дня

"Ніхто ніяких вимог з боку революційних бригад, які контролюють ті райони, де знаходяться наші громадяни, не висував. Ніяких нових умов або вимог до представників нашого дипломатичного корпусу або громадян України не надходило", - сказав він.

Дикусаров зазначив, що міністерство відносить таку інформацію до "категорії чуток". Водночас речник зовнішньополітичного відомства заявив, що ситуація з затриманими в Лівії українцями залишається незмінною. Дипломатам й досі не вдалось домовитися з Перехідною радою Лівії щодо звільнення та повернення на батьківщину 22 українців. "На жаль, наші громадяни фактично є заручниками тієї політичної ситуації, що склалася у Лівії. Революційні бригади досі не контролюються жодною урядовою установою. Немає осіб, які могли б впливати на рішення по цій справі", - пояснив Дикусаров. Як повідомлялося, у вересні минулого року стало відомо про затримання українців у Триполі, яких звинувачують у причетності до військових бойових груп Каддафі. Українські дипломати проводять роботу із забезпечення їх звільнення.