УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

20 млрд доларів з рахунків Каддафі передали новій владі Лівії

219
20 млрд доларів з рахунків Каддафі передали новій владі Лівії

США і ряд європейських держав розморозили близько 20 мільярдів доларів з рахунків Муаммара Каддафі і його прихильників і передали їх новій владі Лівії, передає Agence France-Presse з посиланням на главу лівійського МЗС Ашура бін Хайяла. За словами міністра, гроші вже знаходяться в розпорядженні уряду, хоча невідомо, чи передані вони на зберігання в Центральний банк Лівії. Точна кількість отриманих коштів не називається, але Хайял підкреслив, що це тільки перший транш.

Видео дня

Зарубіжні активи Каддафі і його оточення арештовувалися починаючи з лютого 2011 року, коли в Лівії почалися зіткнення між прихильниками і противниками полковника, які переросли у громадянську війну. Сума заблокованих активів, за деякими даними, досягла 150 мільярдів доларів.

У грудні, через чотири місяці після взяття Тріполі повстанцями, Рада безпеки ООН зняла велику частину економічних санкцій проти Лівії. Тоді ж США і Євросоюз розморозили активи лівійського Центробанку і великих інвестиційних банків. Передбачається, що ці гроші підуть на відновлення Лівії після громадянської війни, яка завдала сильних збитків економіці і інфраструктурі країни.