УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Україна мала повідомити РФ про зниження обсягів закупок газу за півроку – Міллер

210
Україна мала повідомити РФ про зниження обсягів закупок газу за півроку – Міллер

Українська сторона повинна була повідомити РФ про зниження обсягів закупівлі газу за півроку. Про це сказав голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер.

Видео дня

Нагадаємо, раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко сказав, що Україна подала заявку на закупівлю в 2012 році 27 млрд кубометрів російського газу і буде компенсувати потреби в цьому енергоносії за рахунок власних енергоресурсів, зокрема, вугілля. "Ми будемо брати 27 млрд, вже подали відповідну заявку. З 1 січня починаємо відбирати згідно із цією заявкою", - сказав Бойко.

Він пояснив, що Україна компенсуватиме потребу у енергоносіях за рахунок власних енергоресурсів, зокрема, вугілля, видобуток якого 2011 року досяг рекордних показників. "В цьому році вперше за десятиріччя ми досягли видобутку вугілля більше ніж 80 млн тонн і ми будемо відмовлятись від газу і переходити на вугілля", - сказав міністр.

Бойко додав, що скорочення обсягів закупівлі російського газу викликане високою ціною на цей ресурс. "Якщо газ буде дешевшим, ми купуватимемо більше, якщо буде таким дорогим, то ми купуватимемо стільки, на скільки у нас вистачає грошей, і замінювати його в енергетичному балансі власними ресурсами", - пояснив міністр.