newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Україна знизить споживання газу в 2012 році – Бойко

306
Україна знизить споживання газу в 2012 році – Бойко

Україна має намір в 2012 році знизити споживання блакитного палива з 54 до 44-46 млрд куб.м. Про це сказав міністр енергетики України Юрій Бойко.

"У найближчі п’ять років Україна планує значно зменшити закупівлю імпортного газу за рахунок зростання власного видобутку, впровадження ефективних технологій енергозбереження та заміни дорогого імпортного газу вітчизняним вугіллям. Якщо нещодавно споживання Україною блакитного палива було на рівні 64 млрд куб.м, то цього року воно впало до 54 млрд. Наступного року плануємо зменшити обсяги споживання ще на 8-10 млрд куб.м", - зазначив Бойко. При виконанні цих планів обсяг власного видобутку та імпорту газу сумарно перевищать потреби країни.

Видео дня

Україна видобуває близько 20 мільярдів кубометрів газу на рік, а також згідно з 10-річним контрактом з Росією, зобов'язана щорічно викуповувати у російського Газпрому не менше 33 мільярдів кубометрів. У разі невиконання цієї умови Київ буде виплачувати Газпрому штраф в розмірі від 150 до 300 відсотків вартості невикупленою палива.