newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Черкащани просять звільнити прокурора області Лісового

252
Черкащани просять звільнити прокурора області Лісового

Група акціонерів одного з найбільших черкаських магазинів “Юність” має намір звернутися до Президента України Віктора Януковича, секретаря РНБО Раїси Богатирьової та губернатора Черкащини Сергія Тулуба з проханням звільнити з посади прокурора області Миколу Лісового.

Нагадаємо, скандал навколо “Юності” триває більше десяти років. Почалося все з того, що колишній директор і ще декілька акціонерів ЗАТ “Юність” незаконно, в обхід загальних зборів, продали частину акцій одній особі — такому собі Ігорю Пасічнику. Останній, разом зі спільником, Віталієм Дядченком, вчинив ряд дій, в яких акціонери вбачають злочин.

Так, вказують акціонери, Пасічник і Дядченко підробили документи та організували повідомлення реєстратору, які не відповідають дійсності. Крім того, Пасічник в обхід загальних зборів злив активи ЗАТ "Юність" на ТОВ "Глобальні роздрібні системи", яке належить Дядченку. Останній вніс до статутного фонду акції з невідомою номінальною вартістю. Таким чином, органи державої реєстрації було свідомо введено в оману.

Видео дня

Зазначають акціонери також, що Ігор Пасічник та Віталій Дядченко провели незаконну реконструкцію приміщення магазину, вчинивши злочин, передбачений статтями 356 та 365 КК України.

З 2004 року вся торговельна площа ЗАТ “Юність” була здана в оренду. Вся площа “Юності” становить 1280 кв. м. Але у 2005 році в оренді перебували лише 800 кв. м, у 2006 — 815. Яким чином Пасічник розпорядився рештою площі? — запитують акціонери. А головне: невідомо, як Пасічник розпоряджався прибутками, отриманої від оренди площі без договорів.

Загалом, відповіді на всі ці запитання мала б дати обласна прокуратура. Але прокурор області Лісовий не вчинив ні найменших дій, аби перешкодити злочинам, скоєним Пасічником та Дядченком.

На звернення до нинішнього губернатора Черкащини Сергія Тулуба ошукані акціонери покладають великі надії. Справа в тому, що у його попередника Олександра Черевка на полицях припадали курявою численні томи по “справі “Юності”. Але не було дано оцінки ані злочинним діям Дядченка і Пасічника, ані бездіяльності прокуратури.

Пікантності ситуації додає той факт, що Дячдченко й Пасічник — однопартійці Сергія Тулуба. Зауважимо, що нещодавно Дядченко став заступником голови областного осередку Партії регіонів, яку на Черкащині очолює Сергій Тулуб. “Дядченко просто ганьбить партію. Ми дуже сподіваємось, що Сергій Тулуб нарешті покладе цьому край”, — зазначають акціонери.