newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Україні все ще загрожує дефолт

192
Україні все ще загрожує дефолт

Глава Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг Віктор Суслов вважає актуальною проблему можливого дефолту України по зовнішніх зобов'язаннях.

Видео дня

Про це він сказав в ефірі телекомпанії "5 канал" 18 лютого.

"Загроза дефолту в цьому плані не подолана. Вона існує", - відмітив глава Держфінпослуг.

На його думку, протягом найближчого року Україні належить погасити близько 30 мільярдів доларів зовнішніх позик, причому ця сума перевищує об'єм золотовалютних резервів НБУ (25,3 мільярда доларів на 31 січня 2010).

"(Для погашення таких боргів) недостатньо валютних резервів, і погасити їх (борги) неможливо, навіть якщо досягатимуться найоптимістичніші прогнози по зростанню виробництва", - підкреслив Суслов.

На його думку, українська влада проводитиме переговори про реструктуризацію зовнішніх позик, проте доки складно сказати, наскільки вони будуть успішними.

Суслов також вважає, що у разі ненадання Міжнародним валютним фондом Україні найближчим часом чергового транша кредиту stand by ситуація з розрахунками по зобов'язаннях країни може ускладнитися.

Нагадаємо, що раніше голова Рахункової палати Валентин Симоненко виразив стурбованість недостатнім об'ємом засобів на єдиному казначейському рахунку уряду і назвав таку ситуацію технічним дефолтом казначейства.

Для виходу з ситуації, що склалася, як вважає голова Рахункової палати, українська влада повинна відновити співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями, збалансувати прибутки і витрати держбюджету, припинити маніпуляції з державними фінансами.