newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Інавгурацію Януковича відклали до Дня народження Ющенка

210
Інавгурацію Януковича відклали до Дня народження Ющенка

Заступник голови фракції Партії регіонів Ганна Герман вважає, що інавгурація нового президента відбудеться після дня народження Президента Віктора Ющенка.

Видео дня

"Я думаю, це буде після дня народження Президента Ющенка (23 лютого - ред.). Напевно, було б не зовсім коректно робити це до дня народження чинного Президента. Я думаю, що це буде чисто людський жест нового президента. Це моє бачення, а не якась офіційна дата", - сказала Герман.

На питання, кого Партія регіонів бачить прем'єр-міністром, заступник голови фракції ПР заявила: "Це буде фігура, яка здатна найбільш об'єднати діючий парламент, і це буде людина, що бачить ті реформи, які ми хочемо в країні здійснити. Тут не має суті приналежності до якої-небудь партії. Це має бути фігура, яка зможе об'єднати парламент, і яка дасть можливість утворити нову коаліцію".

По словах Герман, вона не претендує очолити Адміністрацію або Секретаріат нового Президента. "Мене особисто не цікавлять високі посади. Мені потрібний результат роботи нового Президента, як і усьому українському народові. Я робитиму те, що треба для результату. Я думаю, що Президент найближчими днями, відразу після інавгурації, а можливо раніше, назве ту людину, яка допомагатиме йому організовувати роботу в Секретаріаті", - повідомила депутат.

В той же час Герман вважає, що, якщо не вдасться об'єднати парламент навколо нового Президента, то він буде розбещений, тому що ефективно не працює.

"У парламенті немає реальної коаліції. Юлія Тимошенко сьогодні нелегітимна. Це вже триває певний час. Якщо немає більшості, на яку може спиратися уряд, означає уряд нелегітимно. Вони не можуть ухвалити жодного нормального закону. Вони не можуть голосувати, тому що у них немає 226 голосів. Так не повинно бути, коли країна в такій кризі, і коли треба робити усе, щоб боротися з кризою", - відмітила вона.

Заступник голови фракції Партії регіонів також помітила, що новий Президент спробує працювати в тій системі політичних координат, яка сьогодні діє в Україні, і не ініціюватиме політичну реформу.

"Багато робить авторитет Президента. Якщо є авторитет, то часом це більше, ніж повноваження. Проте, якщо виглядатиме так, що Президент не матиме можливості здійснювати реформу без додаткових повноважень, тоді думатимемо про зміни. Але доки Янукович чітко висловився, що він працюватиме в системі тих координат, які сьогодні існують", - підсумувала Герман, пише ForUm.