newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Промислові країни накриє масове безробіття

165
Промислові країни накриє масове безробіття

Попри сигнали поліпшення економічної кон’юнктури, зростає загроза масового безробіття у промислово розвинених країнах, наголошують експерти ОЕСР. На думку фахівців, зарадити може лише короткий робочий день.

Видео дня

У тридцяти країнах Організації економічного співробітництва і розвитку, серед яких країни ЄС, а також Японія, США і Туреччина, до кінця наступного року втратять роботу близько десяти мільйонів людей. Відповідний прогноз містить звіт експертів ОЕСР, оприлюднений у середу в Парижі. Згідно з даними звіту, від початку світової економічної кризи у країнах, що входять до організації, роботу втратили вже 15 мільйонів людей. Таким чином за неповних два роки кризи очікується майже подвоєння рівня безробіття – він може сягнути майже 12 відсотків.

Перша хвиля кризи була найболючішою для таких країн, як Ірландія, Іспанія, Японія та США. Натомість друга хвиля, якої очікують на початку наступного року, вдарить насамперед по Франції та Німеччині. Адже досі цим країнам вдавалося пом’якшувати вплив кризи завдяки ефективним, але й недешевим заходам з підтримки кон’юнктури.

Експерти ОЕСР ставлять Німеччину у приклад іншим країнам організації, відзначаючи дієвість урядових дотацій для збереження робочих місць. Уряд бере на себе виплату частини зарплатні робітників підприємств, яким замість звільнення пропонують працювати неповний робочий день. Такі дотації надаються на термін до двох років. «Ці доплати для держави дешевші, ніж виплати з безробіття. При цьому робітники зберігають перспективу повноцінної роботи після кризи», - відзначив генеральний секретар ОЕСР Анхель Ґурріа, представляючи звіт. Він зауважив, що низка країн вже перейняла німецький досвід, повідомляє "Німецька Хвиля".

Сьогодні в Німеччині на неповний робочий день працюють майже півтора мільйона людей. Державні дотації дозволили запобігти звільненню щонайменше чотирьохсот тисяч робітників. Німецькому урядові вдалося утримати безробіття на відносно низькому рівні. На сьогодні він становить 7,7 відсотка, що навіть менше, ніж 2007 року. Натомість в інших країнах ОЕСР за два роки цей показник зріс у середньому з 5,6 до 8,5 відсотка.

Найменший рівень безробіття зафіксований в Австрії, Нідерландах, Норвегії, Данії та Швейцарії – пропри кризу він не перевищує п’яти відсотків.