newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

У Львові зірвали презентацію книги на гей/лесбі тематику

504
У Львові зірвали презентацію книги на гей/лесбі тематику

Учора, 10 вересня, у Львові відбулася прес-конференція, присвячена виходу антології гей / лесбі-тематики під назвою 120 сторінок Содому. Дві групи молодих людей спробували зірвати презентацію книги.

Видео дня

Як повідомляє Гей-форум України, у рамках щорічного літературного фестивалю на Форумі книговидавців у Львові відбулася презентація антології сучасної кві-літератури, куди увійшли твори тридцяти авторів з п'ятнадцяти країн Європи та Америки.

У презентації взяли участь директор видавництва Критика Андрій Мокроусов, укладачі антології та ініціатори проекту 120 Ірина Шувалова (Київ) та Альбіна Позднякова (Львів), один з авторів антології - Крістофер Вайт (Шотландія), а також перекладач Остап Сливинський (Львів).

Водночас, за даними Гей-форуму, під час презентації в залі з'явилися дві групи молодих людей. Перші закидали учасників помідорами під крики "Українська молодь проти содомії", а друга, яка представилася, як організація "Тризуб імені Бандери" облили учасників майонезом і водою.

Останні, як йдеться у повідомленні, вчинили справжній погром у конференц-залі: зламали мікрофони, розбили пляшки, знищили прес-релізи та примірники книжок, а після цього намагалися втекти, але їм перешкодили працівники редакції, які викликали міліцію.

До прибуття правоохоронців погромники перебивали промовців, при цьому супроводжували це ксено-і гомофобськими гаслами. Разом з тим прес-конференцію було успішно завершено, а міліція затримала супротивників презентації книги, пише "Новинар".

Мокроусов назвав цей інцидент хоч і "дикою і збоченою, але громадською акцією". Крім того, він звинуватив місцеву владу у тиску на керівництво львівського Театру ім. Леся Курбаса з метою зриву проведення презентації-читань антології в будівлі театру.

"Спроби нашкодити, залякати, морально принизити представників культурної еліти, фізично знищити новий літературний продукт отримають тільки зворотний ефект, а саме - посилення суспільної уваги до виданої антології. Мені здається, що ці інциденти спровокують підвищений читацький інтерес до книги, а видавцеві доведеться додруковувати тираж", - заявив керівник Гей-форуму України Святослав Шеремет.