newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Майже 2 тисячі українців добровільно виїхали до РФ

195
Майже 2 тисячі українців добровільно виїхали до РФ

Сьогодні, 17 липня, у Посольстві Росії в Україні вручили свідоцтва восьми учасникам держпрограми із добровільного переселення до РФ. З 2006 року учасниками програми стали 1811 осіб.

Видео дня

Про це повідомили в Посольстві Російської Федерації в Україні. Тимчасовий повірений у справах Росії в Україні Всеволод Лоскутов вручив свідоцтва вісьмом мешканцям України із різних областей: Черкаської, Житомирської, Донецької, Миколаївської, Вінницької, Дніпропетровської та Києва.

Так, у Калузьку область переїде лікар-ендоскопіст В'ячеслав Миколаєнко, в Красноярський край - бухгалтер Ірина Ясинська, інженер-електромеханік Анатолій Нечуя прибуде до Калінінградської області, психолог, редактор телебачення Вікторія Пархоменко - до Тверської області.

"Указ про запуск Програми в життя було підписано Президентом Російської Федерації в 2006 році. До нинішнього часу з України вже виїхало 1811 осіб, а кількість первинних зустрічей для ознайомлення потенційних кандидатів на переселення з умовами програми у консульствах перевалила за 12 тисяч", - повідомили в посольстві.

У посольстві також зазначили, що ця програма діятиме до 2012 року і, швидше за все, термін її роботи буде продовжено, а список приймаючих територій - розширено (зараз переселенців приймають у 13 областях РФ).

Крім того, за інформацією посольства, в Росії тимчасово працюють, за різними оцінками, від двох до двох з половиною мільйонів громадян України.

Як пише "Новинар", Лоскутов зазначив, що за час дії програми було організовано та проведено ряд заходів для широкого інформування громадян України і в першу чергу співвітчизників про зміст програми та умови, які забезпечують учасників програми в різних регіонах Росії.

Як, повідомив Лоскутов, у минулому році відбувся ряд регіональних презентацій областей, які чекають охочих жити і працювати на запропонованих умовах. Особливо успішно провели презентації в Києві та інших містах України представники керівництва Калузької та Іркутської областей.