Нардепи не мають права розмовляти російською

375
Нардепи не мають права розмовляти російською

Частина народних депутатів є злісними порушниками «Рамкової конвенції про захист національних меншин».

Видео дня

Про це під час прес-конференції на «Оглядачі» заявив член Комісії людських та громадянських прав Світового конгресу українців, правозахисник Володимир Богайчук.

«Депутати (Верховної Ради України), які, виступаючи публічно, використовують російську мову, здійснюють неправомірні дії. Їхні дії суперечать «Рамковій конвенції про захист національних меншин», що свого часу була ратифікована Верховною Радою України» - наголосив Богайчук.

Причому самі депутати кажуть: «це ж примус, розмовляти українською мовою!».

Він пояснив, що Конвенція містить «дуже гарні статті». Зокрема, статті 20-21, які зазначають: «Здiйснюючи права i свободи, якi випливають iз принципiв, проголошених у цiй Рамковiй конвенцiї, будь-яка особа, що належить до нацiональної меншини, поважає нацiональне законодавство та права iнших осiб, зокрема тих, що складають бiльшiсть населення або належать до iнших нацiональних меншин».

«Слава Богу, українці поки що складають більшість населення України, і їхні права потрібно поважати – байдуже, чи це депутат, чи це Президент, який іноді любить, поїхавши у східні регіони, переходити на російську мову, чи продавець в магазині. Байдуже, Севастополь це, Львів чи будь-який інший населений пункт» - пояснив Богайчук.