newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Уряд Тимошенко саботує вступ України у НАТО

225
Уряд Тимошенко саботує вступ України у НАТО

Перший заступник секретаря РНБО, екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко заявив про саботування урядом на чолі з Юлією Тимошенко програм щодо вступу України в НАТО.

Про це заступник секретаря Ради безпеки і оборони України заявив, виступаючи на засіданні 6-ої асамблеї Громадської ліги Україна-НАТО на тему Розвиток безпеки для громадянського суспільства в міжнародному контексті: сучасне сприйняття, стан і перспективи сьогодні в Києві.

"На превеликий жаль, через позиції нашого рідного уряду, ми не можемо займатися тією роботою (щодо вступу України в НАТО), яка проводилася навіть в минулому році", - заявив Огризко.

Видео дня

Зокрема, за його словами, в поточному році Кабінет міністрів фактично припинив фінансування всіх програм, які було спрямовано на розширення євроатлантичної співпраці України і НАТО.

"На жаль, фінансування було практично припинено ... але, незважаючи навіть на ті крихти, які отримувало Міністерство закордонних справ, ми продовжували вести нашу роботу в цьому напрямку", - сказав перший заступник секретаря РНБО.

При цьому Огризко запевнив присутніх у тому, що апарат РНБО "візьме на себе контролюючу функцію щодо євроатлантичних прагнень України".

"Давайте з оптимізмом дивитися в майбутнє - так чи інакше Україна буде в НАТО!", - підкреслив він.

Водночас, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішель Дюре підкреслив, що більшість існуючих в країні громадських організацій "своїми діями часто нівелюють істинні цінності альянсу, але якщо Україна дійсно хоче вступити в НАТО, повинно бути розуміння, що це лише допоможе об'єднати наші цінності".

Дюре також повідомив, що завершує свою роботу в Києві.

"Але перебуваючи в Брюсселі, я буду дуже сумувати за своєю улюбленою Україною", - сказав представник НАТО.

Нагадаємо, 6 лютого прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що вступ України в НАТО можливий не раніше 2018 року.

5 березня відправлений парламентом у відставку з посади міністра закордонних справ Володимир Огризко звинуватив прем'єр-міністра України в перешкоджанні інтеграції України в НАТО.

"Просто сльози розчулення навертаються на очі. БЮТ раптом заговорив про любов до НАТО? Щось велике в лісі народилося?! А чому ж прем'єр і її відданий заступник весь минулий рік постійно дискредитували Україну, уряд і самих себе, повторюючи в один голос на всіх своїх міжнародних зустрічах, що Україна не хоче в НАТО, а підпис прем'єра під відомим листом - це якесь прикре непорозуміння", - заявив Огризко.