Українські депутати критикують «Східне партнерство»

168
Українські депутати критикують «Східне партнерство»

Українські парламентарії критикують ініціативу ЄС «Східне партнерство». У Києві не бачать різниці між політикою сусідства та новим проектом. Ні там, ні там - жодного слова про перспективу членства України в ЄС.

Видео дня

Східне партнерство – це не «чорний вхід» в Європейський союз, не допомога східним країнам у подоланні фінансової кризи, ні, тим більше, антиросійська кампанія. В цьому  запевняв українців виконавчий директор відділу Європейської політики сусідства Єврокомісії Джон О'Рурке, виступаючи у Києві на міжнародній конференції, організованій представництвом Фонду Конрада Аденауера.

Разом з тим єврочиновник так і не зміг пояснити в чому ж все таки Східне партнерство відрізняється від європейської політики сусідства. А це найбільше бентежить українську сторону. Після затвердження проекту стало зрозуміло, що ЄС декларує ті ж принципи і підходи співпраці, за якими Євросоюз та Україна працюють вже кілька років, каже голова парламентського комітету з питань євроінтеграції Борис Тарасюк.

Як повідомляє "Німецька Хвиля", він критикує відсутність чіткої перспективи членства, обмежене фінансування та безперспективність скасування візового режиму між ЄС та країнами, які беруть участь у Східному партнерстві.

«Яка різниця цифр. На Східне партнерство виділено 600 мільйонів євро для шести країн на чотири роки. А Туреччині лише на 2009 рік – стільки ж. І якщо ЄС не перегляне підхід фінансування проекту, він залишиться ідеологічним, а не практичним», - констатує Тарасюк. 

Колега Тарасюка по парламентському комітету з питань європейської інтеграції Сергій Шевчук натякнув європейським колегам: якщо Євросоюз не перегляне умови співробітництва, український парламент може й заблокувати ратифікацію документу по «Східному партнерству». Натомість експерти вважають такий сценарій розвитку подій малоймовірним.

«Хоча Україна була лідером у багатьох європейських ініціативах, факт залишається фактом – Євросоюз досі не висловив чіткого бачення співпраці з Україною. Але Східне партнерство – це довгострокова перспектива», - зазначив О'Рурке.