Стосунки США і Росії найгріші після холодної війни

204
Стосунки США і Росії найгріші після холодної війни

Відносини США та Росії увійшли у фазу невизначеності і знаходяться в найгіршій ситуації після закінчення "холодної війни".

Видео дня

Таку думку висловив генерал армії США Джон Креддок, головком НАТО в Європі, у своїй доповіді Конгресу США.

Оцінюючи дії Москви під час війни з Грузією в серпні 2008 року і газового конфлікту з Україною в січні 2009, Креддок припустив, що вони спрямовані на ослаблення згуртованості Європи та зменшення впливу США в регіоні. Він зазначив, що Москва "не церемонитися" із найближчими сусідами та європейськими країнами, які залежать від поставок палива, повідомляє AFP.

На думку генерала, війна в Південній Осетії зруйнувала уявлення, які склалися після закінчення "холодної війни", про те, що кордони на території колишнього СРСР знаходяться в безпеці.

Як пише "Новинар", 21 березня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія незадоволена домінуючою роллю США в системі європейської безпеки і тим, що Америка робить з сусідніми з Росією країнами, які раніше входили до складу СРСР.

Як повідомлялося зустріч президентів Росії та США відбудеться 1 квітня в Лондоні. За словами президента РФ Дмитра Медведєва, "є всі можливості, щоб відкрити нову сторінку у відносинах Росії та США".